Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Яку підкладку під ламінат краще вибрати?

Якої товщини буває підкладка під ламінат та яку краще вибрати?

Укладання ламінату – простий і недорогий спосіб відремонтувати підлогу (крім попередніх робіт з вирівнювання). І якщо з класами покриття вже все більш-менш зрозуміло, про підкладку варто поговорити окремо. У магазинах представлені різні типи матеріалу, і здається, що чим він товстіший, тим краще – ходити м’якше, а помилки, допущені при вирівнюванні, пом’якшаться. Однак, не все так просто, тому до питання, якої товщини буває підкладка під ламінат та яку краще вибрати, варто поставитися серйозніше. Яку підкладку під ламінат краще вибрати?

Функції підкладки

Які функції виконує матеріал?

  • Приховує дрібні нерівності підлоги – йдеться саме про дрібні недоліки, наприклад, невеликі щербинки, бульбашки в бетоні, мікротріщини.
  • Теплоізоляція – бетонні стяжки, як правило, холодні (якщо не йдеться про тепле поле) і охолоджуються від плит перекриття, які отримують холод від стін (особливо в будинках, де є розходяться міжпанельні шви). Підкладка не пропускає його до ламінату.
  • Зберігає цілісність панелей – підкладка під ламінат має бути такою товщиною, щоб можна було класти панелі і вони не пружинили під ногою. В іншому випадку замки з’єднань можуть зламатися, з’явиться скрип та зазори між елементами. Можливі навіть тріщини.

Таким чином, матеріал повинен бути, з одного боку, тонким, з іншого – досить щільним, але з ефектом теплоізоляції. Яку підкладку під ламінат краще вибрати? Давайте подивимося.

Яку підкладку під ламінат краще вибрати?

Різновиди

На ринку зараз представлено безліч варіантів підкладок зі штучного та натурального матеріалу. Давайте подивимося на основні види.

  • Корок – найдорожчий вид, тому що виготовляється із подрібненої та спресованої натуральної кори екзотичного коркового дерева. Добре утримує тепло, ламінат по ній не ялозить при укладанні. Важлива властивість: згодом не продавлюється безповоротно від важких меблів та в прохідних місцях, дуже довговічна.
  • Пінополіетилен – найдешевший матеріал. Як і корок, поставляється у рулонах і може бути вторинним продуктом переробки пластику. З матеріалу роблять різні теплоізолюючі матеріали, зокрема підкладку під ламінат. Головне – не переплутати та використовувати як підкладку під ламінат полотнище потрібної товщини.
  • Екструдований пінополістирол – мабуть, найнедовговічніший матеріал, оскільки дуже крихкий. На ньому найшвидше з’являються вм’ятини і як наслідок – деформація та поломка замків ламінату.
  • Хвоя – виготовлення з неї підкладкових плит вважається найбільш раціональним застосуванням відходів деревообробки. Плити дозволяють забезпечити високу термоізоляцію, але, на відміну від попереднього матеріалу, ще й забезпечують природну вентиляцію.

Існують і інші види – наприклад, фольгований пінополіетилен, корок зі смолами та багато інших. Ці підкладки можна стелити і під ламінат, і під паркет, їх товщина схожа на основні види.

Через структурні особливості матеріалу покриття мають різну базову і оптимальну товщину, при цьому кожне однаково підходить для використання. У чому відмінності і для якого випадку краще підійде?

корок

Варіанти товщини

Ми вже говорили про те, що «товстіша – отже, краще» в контексті вибору підкладки невірно. Навпаки, в ідеалі це має бути максимально тонкий матеріал, при цьому міцний і з властивостями, що амортизують. Найближче до цього знаходяться корок та пінополіетилен, до того ж укладати та транспортувати їх набагато простіше, оскільки вони випускаються у рулонах.

Загалом рейтинг оптимальної товщини для різних матеріалів виглядає так:

  • 2 – 5 мм – для пробки та спіненого поліетилену;
  • 3 – 6 мм – пінополістирол;
  • 5 – 8 мм – хвоя.

Оптимальна товщина покриття – 3 мм, все, що вище, може негативно позначитися на експлуатації ламінату та зменшує його термін служби.

У статті ми коротко розглянули, якою товщиною буває підкладка під ламінат і яку краще класти. На це впливає стан підлоги та додаткові фактори – наприклад, наявність елементів, що підігрівають.

Звертайтесь у будівельну компанію  Рембуд. Ми надаємо якісні будівельні та ремонтні послуги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам