Види фундаментів для приватного будинку
Починаючи будівництво будинку, перше, що потрібно зробити це розібратися з улаштуванням фундаменту. Компанія Рембуд пропонує доручити всі роботи з будівництва фундаменту будь-якої складності професійним інженерам та будівельникам. Види фундаментів для приватного будинку.
Фахівці виділяють такі види фундаментів для малоповерхових житлових будинків:
- пальовий ;
- стрічковий;
- плитний.
Кожен тип має свої переваги та недоліки, які необхідно враховувати, здійснюючи вибір фундаменту приватного будинку.
Стрічковий фундамент

Ця конструкція названа так завдяки технології, за якою виконується будівництво фундаментів. По суті це заглиблені в землю бетонні стрічки, які забезпечують розподіл навантаження на грунт. Глибина закладки стрічкового фундаменту залежить від глибини промерзання ґрунту у регіоні будівництва. Виділяють два види:
- Монолітний залізобетонний – будівництво конструкції виконується безпосередньо на будівельному майданчику. Фундамент такого типу відрізняється надійністю та тривалим терміном експлуатації. Будівництво фундаменту взимку допускається за дотримання технології зимового бетонування.
- Збірний — збирають на місці із залізобетонних блоків, які виготовляють на заводах, що виготовляють ЗБВ.
Цей фундамент розділяють і по глибині закладки:
- дрібнозаглиблений – облаштують на глибині 60-80 см при будівництві споруд не вище двох поверхів на непучинистому ґрунті з обов’язковим утепленням по периметру будівлі.
- стандартний – закладають нижче глибини промерзання ґрунту.
Переваги даних фундаментів:
- висока надійність та довговічність;
- велика несуча здатність;
- застосовні практично для будь-яких основ, у тому числі насипний ґрунт, на ділянках з високим рівнем ґрунтових вод, на ділянках з великим перепадам, при цьому конструктив фундаменту під кожен індивідуальний випадок підлягає коригуванню;
- поширена технологія виконання робіт, що дозволяє легко знайти фахівців для зведення даного фундаменту.
До мінусів даного фундаменту відносяться:
- не дешева вартість будівництва;
- для отримання високої якості робіт потрібне застосування інвентарної опалубки з ламінованої фанери, яка коштує недешево;
- необхідний грамотний геодезичний та інструментальний контроль, невеликі неточності у геометрії конструкції можуть призвести до великих збитків при усуненні цих помилок;
Плитний фундамент

Цей фундамент є монолітною плитою на всю площу будівлі. Конструкція відрізняється високою вартістю, оскільки вимагає великої кількості бетону та арматури, але забезпечення високої надійності фундаменту виправдовує такі витрати.
Монолітний фундамент, що зводиться на піщаній (щебеневій) подушці вище глибини промерзання грунту, відноситься до плаваючих фундаментів, де всі навантаження розподілені рівномірно, що дає можливість виключити деформації.
Перевагами даного фундаменту є:
- висока несуча здатність;
- довговічність;
- можливість будівництва будинку заввишки до 3 поверхів будь-якої складності та конструкції;
- великий запас міцності конструкції.
До мінусів монолітного фундаменту слід зарахувати:
- висока вартість будівництва
- велика витрата матеріалів
- немає можливості виконати високу цокольну частину будинку
- потрібні грамотне проектування та виконання робіт з утеплення та гідроізоляції фундаменту
Палевий фундамент

Даний фундамент класифікують виходячи з типу використовуваних паль:
- Забивні – будівництво на проблемних ґрунтах. Використовуються палі довжиною 5-12 м, що забезпечують надійність фундаменту.
- Гвинтові – палі довжиною 3-8 м занурюються в ґрунт шляхом загвинчування. Конструкція може бути використана для будівництва каркасних будинків.
- Буронабивні – проводиться буріння свердловин у землі та подальше їхнє армування каркасами та бетонування.
Довжина та конструктив паль визначається після проведення інженерно-геологічних випробувань та конструктивного розрахунку за несучою здатністю та осадами.
Перевагами даного типу фундаменту є надійність, міцність та забезпечення стійкості конструкції. Варто відзначити і високу швидкість виконання робіт. Мінусом можна вважати необхідність використання спеціалізованої техніки.
Звертайтесь у будівельну компанію Рембуд. Ми надаємо якісні будівельні та ремонтні послуги.