Телефон

+38(066)-87-86-069

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Яким лаком краще покривати дерев’яну підлогу?

Яким лаком краще покривати дерев’яну підлогу?

Дерево знову на піку моди, якщо говорити про внутрішню обробку приміщень. Цьому сприяє і популярність різних стилів дизайну з еко-спрямованістю, і велика кількість пропозицій на ринку. Навіть якщо говорити про дошці для підлоги, то вона не обов’язково страшна, крива і пересохла, а цілком якісна і з красивим природним малюнком. Підкреслити всі її кращі якості допоможе правильно підібраний матеріал для обробки. Яким лаком краще покривати дерев’яну підлогу? Про це далі.

Навіщо підлогу покривати лаком?

Головне завдання лаку – захист дерева від зовнішніх впливів: ударів, стирання, вологості, сухості, – а також від грибка і комах (деревного точильника). Однак чому деякі вважають за краще інший спосіб обробки?

лак для підлоги

Основний недолік альтернативних покриттів (масла, просочення, віск, мастика) – регулярно потрібно оновлювати, стежити за цілісністю покриття. Це досить трудомісткі процедури, тому лак заощадить ваші час і сили. Звертайтесь до надійних майстрів.

У чому ще переваги лаку?

  • Дає покриття, стійке до різних типів ударів – прямим і по дотичній. При використанні хороших складів не утворюється навіть ямок від меблів, що знаходяться.
  • Підлогу можна мити водою, не боячись зіпсувати вологою. Рекомендується використовувати щадні миючі засоби.
  • Ошатний глянець.
  • Добре видно зріз дерева, його малюнок.

Як правило, при роботі з дорогими твердими породами деревини використовують все ж мастики і просочення. Укладаючи сосну, використовують лак – це дерево чутливо до надмірної сухості і ударної дії.

Види лаків для підлоги

Лаки, якими фарбують дерев’яна підлога, діляться на кілька видів, головний критерій – склад. Від нього ж залежить і вартість: розкид цін в цьому сегменті досить широкий.

  • Алкідні – дають тверде покриття. Досить стійкі до стирання, але від удару може потріскатися. Також до мінусів можна віднести те, що цей склад з часом може помутніти. На основі цього лаку створюються масляні фарби для підлоги.
  • Масляні – складаються з натуральних олій. Це, скоріше, просочення, ніж фініш: вона підвищує міцність деревини і покращує адгезію наступного покриття.
  • Епоксидний – найбільш складний в зверненні, але дає міцне покриття з великим терміном служби. Складність в тому, що склад двокомпонентний, і працювати з ним потрібно відразу ж після змішування, надлишок зберігати не можна.
  • Акрил – досить новий матеріал серед лаків, має водну основу. Він не токсичний, їм легко користуватися (добре розтікається), але, на жаль, міцності йому не дістає – ні на удар, ні на стирання. При нанесенні він створює еластичну плівку, яка не захищає деревину від зовнішніх навантажень, хоча береже від води і паразитів. Це один з найдешевших складів.
  • Поліуретан – професіонали віддають перевагу саме йому. З одного боку, він дає таку ж плівку, як акрил, але вона тверда, хоч і еластична. Незважаючи на те, що шар такого лаку виходить досить товстим, він ні в якому разі не приховує природний малюнок дерева. До мінусів можна віднести хіба що високу ціну.
  • Поліуретаново-алкідний – компромісний тип лаку: варто як алкідний, а за якістю і твердості – майже як поліуретан. Його твердості до різних типів навантажень вистачає для побутового використання – підлоги навіть в прохідних кімнатах довго зберігають привабливий зовнішній вигляд.

Оптимальним для покриття дерев’яних підлог в будинку з наведених є поліуретаново-алкідний. Він підходить як для використання в теплих приміщеннях, так і, наприклад, в неопалюваних дачних будинках, на холодних верандах і терасах.

лак для підлоги

Ми розповіли вам про те, який лак краще вибрати для дерев’яної підлоги – в заміському будинку або квартирі, познайомили вас з лідерами ринку, яким довіряють професійні майстри. Будівельна компанія «Рембуд» надає якісні ремонтні та будівельні послуги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам