Сучасні оздоблювальні матеріали відрізняються різноманітністю кольорів, форм та властивостей. Завдяки цьому кожен може реалізувати у своєму будинку мрії ідеальний інтер’єр. Однак при розробці дизайн-проекту або навіть простих прикидок слід розуміти, що саме може запропонувати ринок у принципі. Наприклад, чітке розуміння, які бувають стандартні розміри настінної плитки допоможе точно розрахувати необхідну її кількість, а значить, заощадити. Які розміри настінної плитки?
“Золотим стандартом” настінної плитки вважається квадрат 150х150 мм. Все, що менше вважається мозаїкою, «кабанчиком» (плитка, що нагадує формою цегляну кладку) або облицювальними квадратами. Прямокутне керамічне облицювання зараз набагато популярніше квадратного, а основним співвідношенням вважається 2 до 3.
Крім стандартних розмірів, виробн
ики випускають безліч власних елементів. Так, у продажу можна зустріти зразки наступних розмірів (мм):
При виборі оздоблювального матеріалу велика спокуса купити більше розміром: мовляв, менше потрібно клеїти, менше мороки. Однак враховуйте, що чим елемент більший, тим він важчий, а значить, великий ризик, що покриття попливе при наклеюванні. Тому для настінної плитки існує обмеження за товщиною – від 4 до 9 мм. Відповідно, чим плитка товща, тим вона має бути меншою за площею.
Ще один аспект варто враховувати при наклеюванні: товщина клейового шару. Часто новачки вважають, що чим більше клею, то краще триматиметься. Однак це призводить до того, що суміш, що клеїть, погано схоплюється і плитка сповзає, незважаючи на «хрестики». Особливо це прикро при викладанні мозаїки чи складних фігур. Оптимальна кількість розчину – від 4 до 8 мм, залежно від розміру та ваги панелей.
Найкращий візуальний результат виходить, коли в облицювання використовується поєднання різних кольорів, фактур та форм. Наприклад, топовий зараз «кабанчик» дещо ускладнює інтер’єр, якщо їм обробити ванну кімнату зі підлоги до стелі. Тому рекомендується його чергувати з контрастним оздобленням іншого роду – наприклад, фарбуванням чи художньою штукатуркою.
Те саме стосується і мозаїки. При цьому як кухонний фартух і «кабанчик», і мозаїчна кладка виглядатиме ефектно, відтіняючи щільні панелі кухонного гарнітура.
Варто пам’ятати, що для невеликих приміщень рекомендується плитка невеликого або середнього розміру: великі панелі можуть створити ефект, що «тисне». Навіть якщо робиться стандартний ремонт без витребеньок, дизайнери рекомендують розбавляти однакові елементи прикрашеними – наприклад, деталлю іншого кольору.
Для цього можна застосовувати довгі і вузькі розмежувачі, а також поєднання контрастних кольорів. Наприклад, чорні та білі елементи можуть зорово збільшити навіть маленький санвузол у хрущовці.
До підбору керамічної плитки для обробки стінок слід приділяти особливу увагу. Якщо, наприклад, при укладанні облицювання підлоги обрізані ділянки можна сховати під ванну або сантехніку, то на стінах всі зменшені панелі будуть помітні.
Саме тому під час підбору матеріалу необхідно знати, які бувають розміри настінної плитки, та довіряти роботу професіоналам.
Звертайтесь у будівельну компанію Рембуд. Ми надаємо якісні будівельні та ремонтні послуги.