Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Яка підкладка краще для паркетної дошки?

Яка підкладка краще для паркетної дошки?

Паркет і паркетна дошка стає знову популярною – схоже, минули часи економного лінолеуму або ламінату. Все більше людей хоче відчувати під ногами тепло натурального дерева. Одна справа – вибрати відповідні дошки або панелі за кольором або властивостями, інше – укласти їх так, щоб вони прослужили довгий час. Це багато в чому залежить від додаткових матеріалів та майстрів, які повинні якісно виконати свою роботу. Яка підкладка краще для паркетної дошки? Давайте розберемося.

Як вибирати підкладку

Існує думка: щоб підлога була м’якою і тихою, підкладка повинна бути якомога більш товстою. Однак конструктивний максимум товщини матеріалу – не більш як 2 мм. Так мало? Що він дасть? Насправді його цілком вистачить, щоб компенсувати вагове навантаження.

Корок

Занадто товстий шар має ряд недоліків, які йдуть один з іншого:

 • матеріал промінается нерівномірно, і перепади при великих товщинах помітніше;
 • утворюються горби;
 • з’єднання дощок розхитуються;
 • з’являється скрип, деформація, щілини;
 • в результаті покриття може просто зламатися.

Два міліметри – та товщина, в межах якої люфт не критичний і не позначається на стані дошки.

У місцях, де можливе попадання рідини на підлогу (кухня, коридор), не рекомендується використовувати пористу підкладку – вона добре вбере всю вологу, а потім стане відмінним розсадником грибка. В цьому випадку потрібно використовувати додатково плівку для гідроізоляції, правда, в цьому випадку «дихаючий» ефект помітно знизиться.

Давайте подивимося, з яких матеріалів робиться підкладка.

Синтетика – дешево і сердито

Самим недорогим і популярним матеріалом вважається спінений поліетилен. Він використовується і як утеплювач, і утеплювач, і підкладка. Випускається також фольгована версія – для роботи з теплими підлогами. Для укладання під паркет або паркетну дошку використовуються тонкі різновиди.

Основними перевагами пінополіетилену є:

 • не поглинає воду;
 • дає хорошу звуко-, шумо-і теплоізоляцію;
 • не дає розвиватися грибку і цвілі;
 • не взаємодіє з хімічними речовинами.

Начебто, все добре, але є нюанси. Так, з часом він скорочується і сильно деформується. Основна причина – тривала дія тепла. Така усадка може привести до того, що паркетна дошка виявиться просто на підлозі.

Матеріали натуральні і не зовсім

Основний натуральний матеріал, який використовується для виготовлення підкладки – кора коркового дерева. Вона подрібнюється і пресується в листи, які згортаються в рулони. Це самий екологічно чистий матеріал, оскільки не виділяє шкідливих речовин, не має неприємного запаху.

Ще одна перевага корку – вона дихає, вільно пропускає повітря, тому добре підходить для укладання в спальні, дитячої та вітальні. Плюс володіє хорошими показниками по звукоізоляції, слабо деформується з часом. До недоліків можна віднести здатність вбирати воду, тому, якщо є ризик потрапляння вологи між дошками – або використовуйте інший матеріал, або прокладете плівку. Правда, дихаючий ефект теж зникне.

Ще один матеріал, який можна назвати умовно натуральним, – Парколаг. Це та ж пробкова крихта, замішана з бітумними смолами. Він коштує дешевше, і на відміну від чистої пробки не пропускає і не вбирає воду. Правда, при нагріванні може виділяти шкідливі речовини, тому не сумісний з теплою підлогою. Деякі виробники поступово відмовляються від бітуму на користь інших смол, які дають аналогічний ефект.

Туплекс

Листковий пиріг

Концепція листкового пирога відображена в матеріалі під назвою «Туплекс» (по імені бренду). По суті, це дві поліетиленові плівки, між якими насипано пінопластові кульки. Так, це не натуральний матеріал, однак має такі переваги:

 • не деформується з часом;
 • не пропускає вологу;
 • гасить вібрацію і звукові хвилі;
 • нейтралізує невеликі нерівності поверхні;
 • матеріал повністю нешкідливий.

Паркетна дошка і кладка в цілому – дороге задоволення і, в основному, перевищує ціну того ж ламінату. Але і служить довше, тому і на допоміжних матеріалах краще не економити. Звертайтесь у БК Рембуд –ми надаємо ремонтні та будівельні послуги якісно та надійно.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам