Щоб не загубитися в потоці інформації та зрозуміти, як вибрати стиль інтер’єру собі «вчасно», пропонуємо до вашої уваги цю шпаргалку-путівник: коротко про популярні стилі в інтер’єрі квартири та людей, яким вони підходять. Як вибрати стиль інтер’єру: короткий путівник.
Почнемо зі всіма улюбленого скандинавського інтер’єру. Три стовпи стилю: світла кольорова гама, раціональне використання простору та натуральні матеріали. Найулюбленіший – деревина. Максимум повітря та світла, мінімум пилозбірників та темних тонів.
Головні плюси: Скандинавський стиль в інтер’єрі заощаджує простір за рахунок грамотної ергономіки та розширює його візуально, завдяки розмаїттю світлих тонів. Так само добре приживається на великому і малому метражі. Може впустити світло і повітря навіть у найтемнішу і найтіснішу квартиру.
Кому підійде: Практичним особам, яким некомфортно серед позолоти, канделябрів та кришталевих люстр. А також чистюлям, які люблять, щоби все лежало на своїх місцях.
Потрібно мати на увазі, що за словосполученням класичний інтер’єр можуть бути різні сенси. Можна апелювати до епохи Відродження, античним скульптурам, колонам і канделябрам, але найчастіше під інтер’єрною класикою розуміється щось звичне: картини на стінах, штори на вікнах, бежева гамма, традиційна композиція, симетрія та прості меблеві форми.
Адже є ще й неокласика! Насправді той самий стиль, але у сучасної інтерпретації. Увібравши все краще від класичного інтер’єру, неокласика зменшує градус помпезності і монументальності: менше палацового, більше практичного. Неокласика в інтер’єрі передбачає поєднання традиційного декору із сучасним.
Кому підійде: Консервативним натурам, переконаним, що мода тимчасова, а стиль вічний. Також безпрограшний варіант для всіх, хто не впевнений у своєму дизайнерському чуття і боїться дати маху, заблукавши у модних течіях.
У 80-х роках минулого століття стиль хай-тек в інтер’єрі гордо ніс прапор технологічного прогресу і був на вістрі тенденцій. Він все ще не втрачає популярності, впевнено мімікруючи з трендами та сучасними інженерними рішеннями.
Хай-тек в інтер’єрі – це сучасні матеріали, мінімалізм та функціональність. Цей інтер’єр любить хром, багато хрому, а також скло та синтетичні матеріали. А ось класичним декоративним елементам хай-тек каже “ні”. Якщо картина, то абстрактне мистецтво, якщо рослина — то оранжерея на космічній станції.
Колірна гама максимально нейтральна, але не проти яскравих мазків. Багато металік. Весь упор на різноманітність фактур та освітлення. Жодних люстр, зате багато світлодіодного підсвічування.
Головний плюс: У цьому інтер’єрі не потрібно ховати техніку, навпаки вона може повністю замінити декор.
Кому підійде: Перфекціоністам, які віддають перевагу романтиці прагматизм, а також любителям гаджетів та наукової фантастики.
Здавалося б, еко стиль в інтер’єрі повинен бути повною протилежністю хай-теку. Однак у таких різних стилів багато спільного — потяг до раціональності, вільного простору та простої геометрії, а ще вони мають спільну дитину — так звану еко-тек, що поєднує в собі технологічність і любов до екології.
У чистому вигляді еко – це завжди виключно натуральні матеріали та велика кількість живої флори. Лідер еко-інтер’єру – коркове покриття, яке може з’явитися як на стінах, так і на стелі. Серед основних матеріалів також: дерево, скло, природний камінь, папір та бамбук.
Головний плюс: Еко-інтер’єр може стати насиченим киснем антистрес-простором серед загазованого міста.
Кому підійде: Любителям природи, які віддають перевагу інтер’єрному аскетизму і тим, хто завжди сортує сміття.
Звертайтесь у будівельну компанію Рембуд. Ми надаємо якісні будівельні та ремонтні послуги.