Телефон

+38(066)-87-86-069

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Як просвердлити настінну плитку?

Як просвердлити настінну плитку?

Багато недосвідчених господарів бояться працювати з плиткою, кріпити на неї щось. Часто це страх того, що покриття розтріскається чи згодом відвалиться від навантаження. Однак, якщо облицювання було зроблено грамотно, то свердлити його не складніше, ніж будь-яку іншу поверхню. Є деякі правила, чим і як просвердлити настінну плитку, яких потрібно дотримуватись у процесі. Як просвердлити настінну плитку?

Чим просвердлити настінну плитку

Щоб зробити акуратний, рівний отвір у стіні, покритій кахлем, нам знадобиться:

 • олівець чи маркер;
 • рівень (якщо, наприклад, свердляться отвори для полиць, шаф);
 • малярський скотч;
 • пилосмок;
 • дриль (краще з ударною функцією) або перфоратор;
 • бити для роботи з кахлю та для базової поверхні.
 • свердло та дриль

Найчастіше досвідченим домашнім майстрам у рядових випадках вистачає маркера для розмітки, дрилі та бити по кахлю.

Окрім кераміки, їй можна свердлити загартоване скло (наприклад, кухонний фартух), а також бетон.

Поетапний процес: розкриваємо секрети

Якщо досвідчені майстри використовують лише два інструменти зі списку, навіщо все інше? Можливо, цей список надмірний, але всі необхідні матеріали та обладнання нам знадобляться.

Як просвердлити настінну плитку?

Поетапно процес свердління кахельної плитки має такий вигляд.

 • Маркером (він легко наноситься та легко змивається з кахлю) відзначаємо місце, де потрібно свердлити.
 • Якщо необхідно зробити групу отворів, то використовуємо рівень, щоб полиця або дзеркало не висіло криво.
 • На місце свердління клеїмо малярський скотч – невеликого шматочка, мітку отвору можна нанести прямо поверх нього. Він необхідний, щоб на початковому етапі дриль не почав ковзати і не зіпсував плитку.
 • Вставляємо в дриль биту по кахлю, закріплюємо і починаємо свердлити. Якщо обладнання має ударну функцію, то не вмикаємо її, поки не дійдемо до базової стіни. Як тільки відчуваємо, що дійшли – можна вмикати, справа піде швидше.
 • Щоб пил не розлітався, рекомендуємо скористатися сторонньою допомогою: потрібно тримати шланг пилососа поруч з отвором і ловити в нього пил. Це суттєво скоротить трудовитрати на подальше прибирання.

Як просвердлити настінну плитку?

Що може піти не так

Найнеприємніше, що може статися найчастіше, – виникнення тріщин. Вони можливі в тому випадку, якщо плитка погано приклеєна і під нею утворилися порожнечі. Особливо погано в цьому випадку для кахлю ударний вплив, тому перемикатися на нього варто лише при роботі з базою.

По можливості, не свердліть поруч із краєм плитки – прилягання там може бути неповним, тому шансів для тріщин більше.

Також необхідно дотримуватись загальних вимог безпеки при роботі з дрилем: наприклад, ретельно досліджуйте план квартири, щоб випадково не натрапити на проводку.

Перш ніж просвердлити настінну плитку, визначтеся, що ще ви хочете розмістити на стіні. У ванній кімнаті не рекомендується робити занадто багато відкритих отворів, які не використовуються, тому що від вологості там може завестися пліснява. Якщо ви все ж таки «не вгадали», рекомендуємо герметично наклеїти пластикову меблеву заглушку.

Краще за все довіряти таку роботу професіоналам. Звертайтесь у будівельну компанію  Рембуд. Ми надаємо якісні будівельні та ремонтні послуги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам