Лоджії значно більш пристосовані для утеплення, ніж балкони, в силу конструкції. Вони за визначенням схожі на невелику кімнату з панорамним вікном на всю стіну, менш продувності і краще захищені від опадів. Як правильно утеплити лоджію зсередини покроково і скористатися цими перевагами? Давайте накидаємо покроковий план дій.
Правильна підготовка лоджії до утеплення має декілька важливих етапів.
Окремим пунктом стоїть заміна засклення. Якщо у вас встановлені старі самопальні рами, то від них потрібно однозначно позбутися. Інша справа, якщо скління сучасне: якщо встановлені двокамерні склопакети з орними рамами, то можна залишити – досить зчистити стару монтажну піну і герметик і заповнити щілини по-новій.
Розсувні рами з одним склом доведеться міняти точно: така конструкція не втримає тепло.
На думку професіоналів, лоджію краще утеплювати, починаючи зі стелі. Поверхня встеляється фольгованим пінополіетиленом – можна кріпити на клей (обов’язково морозостійкий!) Або на дюбель-цвяхи. Потім, щоб посилити ефект термоса, робимо обрешітку і закладаємо туди блоки пінопласту – це легкий матеріал, який також добре кріпиться на клей. Можна використовувати і інші – наприклад, пінополістирол, Піноплекс або мінвату.
Не забудьте поверх обрешітки вивести дроти, якщо плануєте зробити освітлення зверху. Вже поверх блоків можна встановлювати покриття – це можуть бути листи гіпсокартону, пластикові панелі або вагонки.
У рідкісних випадках на лоджію монтують натяжні стелі: навіть в разі утеплення рекомендуємо тканинні, а не звичні з ПВХ – вони можуть деформуватися, якщо раптом буде занадто жарко або холодно.
Взагалі лоджію утеплюють всередині за принципом термоса: обертають все приміщення тепловідбиваючим покриттям з додатковими блоками утеплення. Як утеплювач можна використовувати те ж саме, що і для стелі.
Для початку необхідно провести гідроізоляцію: можна використовувати руберойд, водостійку штукатурку або звичайну товсту плівку – їй вистилають підлогу і нижню частину стін зсередини, в результаті вода не проникне всередину, до утеплювача, а також додатково утримає тепло. І вже поверх неї встановлюють лаги і обрешітку. В отримані квадрати укладається утеплювач.
У фінальній частині робіт необхідно укласти підлогове покриття. Дошки можна монтувати прямо на лаги, а для ламінату необхідна база – наприклад, листи ДСП (на відміну від фанери їх не веде від вологості).
Можлива установка теплої підлоги.
Стіни також обшиваються утеплювачем з використанням обрешітки. Деякі майстри пропонують передню частину лоджії залежить внизу цеглою або газобетоном. Майте на увазі, що це створює додаткове навантаження на плиту, тому загрожує руйнуваннями, але рішення приймати треба станом будівлі в цілому. Взагалі зазвичай досить грамотного утеплення з додатковою обшивкою гіпсокартоном.
При утепленні лоджії не забудьте провести необхідні електрокомунікації на рівні обрешітки – інакше доведеться це вже робити поверх обробки через кабель-канали, що не дуже красиво.
Ми розповіли вам коротко про те, як правильно утеплити скляну лоджію зсередини. Зрозуміло, програма дій може відрізнятися – залежить від матеріалів, які ви будете використовувати, і від технічного стану об’єкта. Наприклад, лоджію в старому будинку, де є величезні міжпанельні тріщини, не рекомендується утеплювати і навіть склити – конструкція може впасти в будь-який момент. За усіма необхідними ремонтними послугами ви можете звернутися у БК Рембуд!