Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Водопостачання в заміському будинку

Водопостачання в заміському будинку

Система автономного водопостачання в заміському будинку складається з джерела води (колодязя або свердловини), системи подачі води в будинок, розводки водопровідних труб всередині будинку, а також системи нагрівання води для ГВП. Найкраще, якщо проектувати систему водопостачання буде професійний проектувальник, однак і в цьому випадку для запобігання частих помилок проектування необхідно розуміти принципи роботи системи.

Джерело води

Якщо ділянка, на якому ви плануєте побудувати заміський будинок, був придбаний на вторинному ринку – як правило, на ньому вже є колодязь. В цьому випадку потрібно вирішити, чи варто використовувати старий колодязь, або ж пробурити нову свердловину. Використання старого колодязя вийде дешевше, проте в цілях безпеки і комфорту потрібно передбачити такі дії:

  • Замовити перевірку якості води в лабораторії;
  • Перевірити дебіт колодязя – скільки води колодязь може дати на годину;
  • Провести чистку і поглиблення колодязя, замінити донний гравійний фільтр.

Водопостачання

Колодязь або свердловина?

Вважається, що перевага колодязя полягає в тому, що в разі відмови системи водопостачання з нього можна набрати води звичайним відром. Однак, якщо тільки ви не використовуєте свій будинок в якості літньої дачі, збій в системі водопостачання робить котедж непридатним для проживання і потрібно виконати ремонт якомога швидше. Для запобігання збоїв у водопостачанні, краще передбачити резервне джерело електроенергії (генератор) і як можна більш якісно виконати монтаж водопровідних труб.

Тому якщо ви купуєте нову ділянку – свердловина буде краще нового колодязя, адже свердловина може видати набагато більший дебіт води, а її буріння обійдеться дешевше, ніж будівництво колодязя.

Система подачі води

Якщо вода в будинок подається з свердловини – необхідно використовувати занурювальний свердловинний насос. Для колодязя краще підійде насосна станція. Насос видає більший натиск води, але йому необхідна достатня глибина (до півтора-двох метрів), тому глибини води в колодязі, як правило, не вистачає для роботи насосу.

Обов’язково розрахуйте тиск, необхідний для подачі води в будинок. Тиск складається з декількох складових:

  • глибина підйому води зі свердловини: 1 атмосфера на 10 м глибини;
  • тиск, необхідний для горизонтального руху води: 0.1 атмосфери на кожні 10 м водопроводу;
  • тиск, необхідний для проходження інженерних комунікацій: фільтрів, лічильників води, котла;
  • висота підйому води в будинок: 0.1 атмосфери на 1 м висоти.

Не забудьте, що навіть на другому поверсі у вас має бути достатній тиск води, як мінімум 0.5 – 1 атм, інакше можливі перебої з гарячим водопостачанням.

Не економте на насосі, адже насос – це серце системи водопостачання, що піддається постійним навантаженням. Дешеві насоси набагато більш часто ламаються, а ремонт буде супроводжуватися як втратою вашого часу, так і значними грошовими витратами.

Насосна станція

Насосна станція, а також вентилі, клапани та інші агрегати, як правило, монтуються в спеціальному службовому приміщенні – кесоні. Кесон знаходиться поруч зі свердловиною і дає доступ технічним фахівцям для обслуговування інженерної сантехніки і самої свердловини.

Для плавного регулювання тиску в трубопроводі і запобігання гідроударів використовуються мембранні баки. Як правило, зовнішня насосна станція вже має в своєму складі мембранний бак, а погружний насос вимагає окремої установки бака.

Для запобігання виходу води назад в свердловину і утворення повітряних пробок, обов’язково встановіть зворотний клапан.

 Гаряче водопостачання

Для нагріву води може використовуватися той же котел, який забезпечує опалення будинку (для цього потрібно двоконтурний котел: один контур для опалення, інший для ГВП). При розрахунку тиску не забудьте, що котел також «забирає» деяку частину тиску.

Якщо в будинку немає котла, а використовується пічне або електричне опалення – можна встановити проточний або накопичувальний нагрівач. Проточний більш зручний і займає менше місця, однак вимагає більшої потужності.

Якщо в будинку планується кілька точок водопостачання (наприклад, ванна кімната, декілька туалетів і кухня) – єдине джерело гарячої води може бути незручний через швидке охолодження води в трубах ГВП між котлом і точкою водопостачання. У цьому випадку має сенс поставити локальні бойлери (як правило, накопичувальні) біля кожної точки споживання ГВП.

Інженерні роботи при будівництві «під ключ»

Ми описали лише деякі складнощі, що виникають при проектуванні і монтажі систем водопостачання. Краще доручити цю відповідальну справу фахівцям. При замовленні будівництва каркасного будинку «під ключ», будівельна компанія «Рембуд» виконує як будівельні, так і ремонтні роботи. Таким чином, ви можете бути впевнені в якості своєї системи водопостачання та в максимально боргом терміні її служби.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам