Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Ремонт у «хрущовці»: до чого готуватися

Ремонт у «хрущовці»: до чого готуватися

Свого часу аскетичні будинки хрущовської будівлі дозволили вирішити проблему гострої нестачі житла, сьогодні їх зносять за програмою реновації, водночас радянські типові квартири продають, купують, а найголовніше – у них живуть. Живуть та вкладаються в ремонт. Як використовувати переваги такої квартири та подолати всі недоліки? Розповідаємо про особливості ремонту «хрущовки». Ремонт у «хрущовці»: до чого готуватися

Особливості національного перепланування

Аскетичні зовні «коробки» прагнули раціоналізації і типізації всередині. З метою економії скорочували норми житлового метражу. “Впала” висота стель, звузилася мінімальна ширина кімнати.

Якщо кухня в хрущовці здається вам крихітною, майте на увазі, що цей метраж вважався ергономічно виправданим. Радянські архітектори підрахували кількість кроків та обчислили траєкторію рухів людини у процесі приготування їжі, та з’ясували, що 5 «квадратів» – оптимальний розмір. У маленькій кухні все під рукою.

Серед інших проблем (чи особливостей?) радянських типових квартир: суміщені санвузли та прохідні вітальні. Не дивно, що ремонт у «хрущовці» майже завжди починається з перепланування.

Ремонт у «хрущовці»: до чого готуватися

Якщо спосіб життя дозволяє, дизайнери найчастіше пропонують перетворити «хрущовку» на студію, позбавившись внутрішніх стін. Спальне місце на відкритому плануванні можна виділити за рахунок скляної перегородки або зонувати меблями.

балкон

За бажання можна розширити кімнату за рахунок площі утепленого балкона, але бажання має бути величезним: таке перепланування буде непросто узгодити.

Радикальне перепланувальне рішення: збільшити площу санвузла, зрушивши перегородку між ним та коридором.

Від чого відмовитись, на що погодитись

Стелям у «хрущовці» далеко до «сталінських». Дизайнери рекомендують не обкрадати квартиру на дорогоцінні сантиметри, відмовившись від натяжних та підвісних стель. У «хрущовках» точно не місце складним стельовим композиціям з гіпсокартону, від масивних люстр теж рекомендуються відмовитися на користь лаконічних підвісних світильників, трекових моделей та спотів.

Візуально кімнату може урізати високий плінтус або широкий стельовий карниз. До речі, якщо відтінок стін та стелі збігається, це дозволить стерти кордон та візуально збільшити кімнату.

Через тонкі стіни в квартирі буває холодно, особливо якщо вона розташована в торці будівлі, крім того, ви можете дізнатися занадто багато про особисте життя своїх сусідів. У такій ситуації варто задуматися про тепло- та звукоізоляцію стін.

Ремонт у «хрущовці»

Ще однією складністю ремонту в хрущовці може стати різний рівень підлоги. Прийдеться вирівнювати. І при цьому пам’ятати, що на велику вагу перекриття в таких квартирах не розраховано. Так що за товщиною стяжки потрібно стежити.

Чи є у «хрущовок» стильові протипоказання? Існує думка, що розкішні класичні стилі, що тяжіють до палацових масштабів та індустріальний лофт, що тяжіє вже до промислових масштабів – не найкращий вибір для типових радянських квартир з їх скромними габаритами. Від таких стилів у чистому вигляді має сенс відмовитись, проте в епоху волелюбної еклектики в інтер’єрі можна поселити окремі елементи будь-якого стилю. Безумовно добре у хрущовках виглядають вінтажні речі та ретро-стилізація.

Електропроводка, трубопровід і все-все-все

Першорядним завданням ремонту у «хрущовці» мають стати зношені комунікації. Якщо вам дісталася живуча проводка з мідного дроту, її можна залишити, а ось алюмінієву замінити на мідну. Замінити доведеться також розетки, лічильник та монтажні коробки. Не завадить встановлення додаткових автоматів. А на кухні, враховуючи її підвищене побутове навантаження, знадобиться ще одна силова лінія.

Штробити тонкі стіни – не найкраще рішення, тому електропроводку в «хрущовці» найчастіше ховають у спеціальних плінтусах або залишають відкритою.

Ремонт у «хрущовці»

Проблему з напором води, а вона у вас буде, допоможе вирішити насос, що підвищує тиск. Маст-хевом для будь-якої «хрущовки» стане бойлер, який дозволить регулювати температурні перепади.

Поміняти бажано і трубопровід, старий важкий зношений чавун повинен поступитися місцем ПВХ. Заміні підлягають усі труби, зокрема чавунний лежак. Каналізаційні зливи міняйте на пластикові.

У “хрущовок” є свої шанувальники, які впевнені, що вкладати в такі квартири гроші можна і потрібно. Приборкати їхнє незручне планування та грамотно розпорядитися комунікаціями допоможе професійний дизайн-проект і професійні робочі.

Звертайтесь у будівельну компанію  Рембуд. Ми надаємо якісні будівельні та ремонтні послуги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам