Безліч статей в інтернеті віщають про те, яку стільницю краще вибрати, щоб кухня була стильною як в Pinterest або інтер’єрних журналах. Але крім краси є ще дуже важливий аспект – зручність користування кухнею. Тому мова піде не про зовнішній вигляд і тренди, а про ергономіку і зручність вашої кухні. Описали в статті найпоширеніші помилки при проектуванні, які віддаляють нас від кухні мрії. Проектування кухні: помилки і поради
До проектування кухні потрібно підходити з усією серйозністю. Тому готуватися починаємо сильно заздалегідь. Ще до початку ремонту слід визначитися з плануванням, вибрати її тип (конфігурацію).
Найпоширеніші на сьогоднішній день:
Для того щоб робоча поверхня між мийкою і поверхнею була зручною у використанні її ширина повинна бути найбільшою в межах можливого, так як саме в цій зоні відбувається весь процес приготування.
Однак, не завжди є можливість спроектувати велику кухню і доводиться мінімізувати простір під найважливіші і необхідні функції. У таких випадках робочий простір між поверхнею, мийкою і стіною складає мінімум 30-40 см. У разі, якщо поруч з поверхнею духову шафу з СВЧ, бічна сторона шафи при такому розташуванні не нагріватиметься. Плюс до всього цього вам не доставить дискомфорту близько розташована стіна, ви не будете битися ліктями і зможете спокійно пересувати сковорідки і каструлі, не зачіпаючи ручок.
Найпоширенішою помилкою при проектуванні розеток є їх недостатня кількість. І незручне розміщення на робочої поверхні кухні. По правді кажучи, немає певного правила, яке кількість розеток повинне бути на кухні. Але тим не менш, мінімальна кількість розеток повинне бути 2-3 шт. Краще орієнтуватися на свої індивідуальні потреби та на ту кількість дрібної побутової техніки, яку планується придбати. Чайник, тостер, кавоварка, вафельниця – все це слід врахувати при проектуванні кухні, і потім визначити кінцеве число розеток.
На відміну від історії з розетками, тут як раз існують певні стандарти і правила при проектуванні кухні. Оптимальною відстанню від рівня робочої поверхні до зігнутого ліктя прийнято вважати 15 см.
Як правило, така помилка часто зустрічається при виборі місця для установки мікрохвильової печі. Неважливо чи вона вбудованого монтажу або окремостояча. Поширеною помилкою є розташування мікрохвильової печі або занадто низько, нижче рівня стегна людини. Або занадто високо (вище рівня очей). І в тому, і в іншому випадку доводиться або нахилятися, або вставати на носочки, щоб дістати розігріту тарілку з їжею.
Гранично важливо звертати увагу на обробку стін не тільки в місцях монтажу кухні. Але і будь-яких інших корпусних меблів. Будь-які корпусні меблі мають рівну поверхню і, щоб при стику меблів і стіни не було ніяких «утворень» і виступів, потрібно буде заздалегідь вирівняти стіни.
Заздалегідь необхідно прорахувати необхідну кількість світлових точок як по периметру всієї кухні, так і передбачити хороше підсвічування робочої поверхні, яка, як правило, розташовується під верхніми навісними ящиками. Якщо цей момент не передбачити, то є шанс, що ви будете “загороджувати” світло при готуванні. І ризик отримати травму або порізатися зросте.
Постарайтеся не віддаляти один від одного 3 основні зони: холодильник, мийка і варильна панель.
Сума сторін трикутника між ними повинна бути не більше 6,5 м.
На вашій стільниці і фасадах кухні не повинно бути видно відбитків пальців і будь-яких розлучень. Щоб уникнути таких неприємностей, вибирайте фасади і стільниці з фактурами, наприклад, дерево або камінь.
Більш гладкі поверхні вимагають особливого догляду. Переважно вибирати світлі відтінки матеріалів, так як на них менш помітні вади. Чорні матові поверхні виглядають красиво, але по факту не зовсім практичні.
Архітектори БК Рембуд знають, як правильно спроектувати не тільки кухню, але і всю квартиру чи будинок.