У сучасних плануваннях дуже поширені так звані євро-двушки. Той тип квартири, де зона вітальні та кухні об’єднані в одному просторі. Таке сусідство викликане популярністю відкритих планувань та зростанням цін на нерухомість і, як наслідок, актуальністю покупок малогабаритних квартир. Планування кухні, з’єднаної з вітальнею.
Найчастіше кухня-вітальня виходить шляхом поєднання маленької кухні із зоною холу та передпокою, а метраж такого багатофункціонального гібриду становить 20-25 кв.м. Створюється таке загальне приміщення з метою економії функціонального простору та відчуття простору за відсутності міжкімнатних перегородок.
Універсальний простір потребує ергономічного зонування, тобто зона вітальні, кухні, передпокою та обідня зона повинні візуально та функціонально створювати відчуття автономії. Є кілька ключових прикладів розподілу загального простору на функціональні зони.
Дизайнери вже давно розробили типові варіанти планування кухні-вітальні габаритами 20 кв. м. Економити функціональний простір дозволить насамперед кутовий кухонний гарнітур з додатковими зонами зберігання. Вітальня в такому плануванні ставиться вздовж стіни або біля вікна, а ТБ встановлюється на кронштейни на стіну в спеціальній декоративній рамі.
На фото представлене планування кухні-вітальні 20 квадратних метрів. Обідня зона з метою економії є барною стійкою – таке розташування не тільки заощаджує місце, а й є додатковим зонуванням вітальні від зони приготування.
Важливо розуміти, що багатофункціональний простір стає свого роду трансформером. Тобто при знаходженні у вітальні на дивані не повинно створюватись відчуття, що сидиш на кухні. І навпаки, під час готування не повинно залишатися почуття, ніби ти готуєш у вітальні на тимчасовій кухні. Грубо кажучи, жодна із зон не повинна привертати на себе особливу увагу. Саме тому стали популярними кухонні гарнітури без фурнітури та декоративних елементів з додатковими зонами зберігання. Створюється візуальне відчуття простої шафи. І саме з цією метою в об’єднаних вітальнях рідко використовуються яскраві акцентні дивани; диван підбирається в основний колір простору.
Особливу роль у зонуванні виконують освітлення та колірне рішення. Саме за допомогою них зони набувають візуальної автономності.
На фото представлене планування кухні-вітальні габаритами 25 квадратних метрів. Цьому простору вистачає додаткового зонування. Диван, розташований у центрі простору так, щоб його спинка грала роль стінки. За диваном стіл з дизайнерськими кріслами є повноцінною обідньою зоною. При такому плануванні кухні-вітальні можливе використання зонування покриттям для підлоги, тобто використовувати паркет або ламінат в зоні вітальні, і кахельну плитку в так званій «мокрій» зоні готування.
Додаткове виділення обіднього столу відбувається рахунок довгих точкових світильників над ним. Вони можуть бути різними, але становити загальну композицію.
При такому плануванні можна залишати яскраву кухонну гарнітуру і акцентний диван, все одно візуальні акценти зон направлені в різні боки.
Звертайтесь у будівельну компанію Рембуд. Ми надаємо якісні будівельні та ремонтні послуги.