Електрика – перша і сама необхідна з мереж, що підводяться до ділянки. Якщо до ділянки, де ви вирішили будувати будинок, ще не проведено електропостачання – насамперед слід звернутися в енергопостачальну організацію для отримання технічних умов на підключення та укладення договору технологічного підключення. Організація електропостачання в заміському будинку.
Організація електропостачання заміського ділянки потужністю не більше 15 кіловат проводиться в спрощеному порядку. 15 кіловат достатньо не тільки для нормального функціонування всіх електроприладів в будинку, цього вистачить і для організації електричного опалення на площі до 150 м2 (при наявності відповідної теплоізоляції).
Максимальну потужність, яку можна підвести до ділянки, слід уточнити у місцевих електриків або в правлінні садівництва. Не завжди є можливість підключення трифазної мережі (15 кіловат – це трифазна мережа, по 5 кіловат на кожну з фаз). Однак якщо можливість підключення трифазної мережі існує – краще підключитися по максимуму.
Трифазна мережа складається з чотирьох проводів – три фази і «нуль», тоді як однофазна мережа – це тільки два дроти: одна з фаз і «нуль». Напруга між двома фазовими проводами – 380 вольт, а напруга в однофазної мережі – всім відомі 220 вольт. Майже вдвічі більша напруга трифазної мережі набагато небезпечніше для життя, тому підключення трифазної мережі в заміському будинку повинен виробляти досвідчений електрик за певними правилами. Зокрема, не можна допускати «перекосу» фаз – навантаження на кожну з фаз повинна бути приблизно однаковою. Наприклад, одна фаза може висвітлювати перший поверх будинку, інша – другий, а третя використовуватися для опалення.
Після того, як буде обраний тип підключається мережі. Необхідно продумати схему введення електрики в будинок і визначити розташування щитка. Схема введення входить в число документів, що надаються енергопостачальної організації для підключення до мережі. Схема буде визначати тип введення (повітряний – на стовпах, або підземний). А також враховувати, що через кожні 25 метрів кабелю потрібно поставити електричний стовп. Як правило, підключення заміських ділянок проводиться за найпростішою схемою – повітряний провід від стовпа.
Якщо на момент підключення електрики будинок ще не побудований, електрощиток можна розмістити на стовпі. А в якості споживачів потужності (вказуються в заяві на підключення) перерахувати. В тому числі, електроінструмент, який використовується при будівництві каркасного будинку.
Ще одним важливим моментом в організації електропостачання будинку є вибір типу проводки (прихована або відкрита). На відміну від інших технологій будівництва заміських будинків. Каркасна технологія дозволяє легко організувати в будинку більш акуратну і естетичну приховану проводку. Однак ви можете вибрати і «дачний колорит» – відкриту проводку. Можна навіть оформити її «в радянському стилі» на маленьких ізоляторах. Не забудьте якомога раніше повідомити тип проводки будівельної компанії.
При правильному оформленні необхідних документів і наявності умов для підключення, ви можете підключити електрику до ділянці не довше, ніж за кілька місяців – побудований «під ключ» каркасний будинок буде відразу освітлений і опалений, ви відразу зможете заселятися в своє нове житло.
Звертайтесь у будівельну компанію Рембуд – наші фахівці гарантують якість будівельних та ремонтних робіт!