Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Монолітне будівництво: технологія будівництва будинку

Монолітне будівництво: технологія будівництва будинку

Монолітне будівництво починалося з промислових споруд, але тепер його успішно освоюють і приватні забудовники. Міцні і довговічні монолітні будинки чудово відчувають себе по сусідству з цегляними і каркасними будівлями, не уступаючи їм в екстер’єрі. У чому особливість монолітного будівництва? Які технології та матеріали використовуються? Чим гарний моноліт в будівництві? На всі питання ми постараємося відповісти в цій статті. Монолітне будівництво: технологія будівництва будинку, звертайтесь у БК Рембуд.

Технологія будівництва монолітного будинку

Слід зазначити, що монолітне будівництво – зведення конструкцій з бетонної суміші – вже в 30-х роках минулого століття стало популярним в будівельній індустрії. У нашій країні моноліт в будівництві був витіснений цегляною кладкою і збірними конструкціями в панельному житловому будівництві. Але, в останнє десятиліття монолітне будівництво стрімко розвивається, що дозволяє стабільно зростати цілій галузі.

Будівництво монолітного будинку, з урахуванням фінансів, людського ресурсу і витраченого часу, виходить дешевше, ніж цегляного або панельного. У західних країнах, де збірні конструкції будинків коштують дорого, забудовники вважають за краще одноразові трудовитрати і вже використовують монолітне будівництво.

монолітний багатоповерховий будинок

Плюси і мінуси монолітного будівництва

У чому переваги технологічного процесу? Давайте розглянемо, чим відрізняються монолітні роботи від інших поширених технологій.

  1. При порівняльній характеристиці бетонних стін і стін з цегли перевага віддається моноліту. З урахуванням однаковій теплопровідності, ізоляційних властивостях і стійкості, монолітна стіна тонше і легше на 15-20%, що полегшує всю конструкцію. Меншу вагу будинку передбачає полегшення і здешевлення фундаменту.
  2. У збірному будівництві проектувальники і архітектори прив’язані до типорозмірів панелей або інших видів «деталей». Тому в проектних рішеннях існують певні рамки. При проектуванні будинку з моноліту свобода вибору обмежується тільки експлуатаційними властивостями матеріалу.
  3. При збірному будівництві (наприклад, панельному) все панелі виготовляються на заводі, транспортуються на будівельний майданчик, а потім монтуються. У кожен техпроцес виготовлення «деталі» вкладається свій допуск, тому обробка стін, герметизація і закладення швів після монтажу – це додаткові затрати праці. При будівництві монолітного будинку процес виготовлення проходить прямо на будмайданчику.
  4. Довговічність, високі звукоізолюючі і теплопровідні показники монолітного будинку забезпечуються відсутністю швів в конструкції.

Недоліком в будівництві монолітних будинків можна вважати залежність процесу від погодних умов – в сильні морози роботи з укладання бетону припиняються. Щоб краще зрозуміти всі деталі, розділимо будівельний процес монолітного будинку на основні етапи і кожен розглянемо детальніше.

Етапи монолітного будівництва

Технологію монолітного будівництва можна розділити на три основних етапи: армування, пристрій опалубки, приготування і укладання бетону. З цих етапів безпосередньо складається кожен будівельний процес, якому передує:

  • Складання проекту.
  • Підготовка майданчика.
  • Пристрій фундаменту.

Монолітне будівництво

На замітку!

Проект складається індивідуально для кожного будинку. При цьому враховуються результати геологічної розвідки ділянки, якість і тип будівельних матеріалів, розрахункові навантаження. Приватним забудовникам не слід нехтувати складанням проекту.

Проект монолітного будівництва рекомендується замовляти індивідуально. Але також в інтернеті можна знайти готовий проект, так званий «типовий». Типові проекти монолітного будівництва нічим не гірше індивідуальних. Але все ж, це не проект «будинку вашої мрії».

У приватному монолітному будівництві майданчик під забудову готують виходячи з проектних можливостей. Крім місця під новобудову, слід врахувати площу для установки розчинобетонного вузла. Приготування бетону на місці істотно знижує витрати на його підготовку і доставку. Фахівці БК Рембуд надають будівельні на ремонтні послуги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам