Володіє естетичними достоїнствами натуральної деревини, візуально теплий, невибагливий, доступний, зносостійкий, готовий дати відсіч котячих пазурів і захистити вас від звукових подробиць особистого життя сусідів. Мова, звичайно, про ламінат. Ми звикли бачити його у себе під ногами, але ареал його проживання в сучасному інтер’єрі розширюється: ламінат мігрує на стіни та стелі. Ламінат в обробці стін та стелі. Розповідаємо, у чому є плюси такого рішення.
Здавалося б, для бажаючих побачити на стіні текстуру натурального дерева за доступною ціною давно придумані МДФ і ПВХ панелі. Чи варто використовувати для цих цілей ламінат, задуманий як стійке до стирання покриття для підлоги? Так. У ламінату є всі шанси поборотися зі стіновими панелями за звання найпрактичнішого та найдоступнішого рішення для акцентного оздоблення стін.
Ламінат проживе довго і багато стерпить: нападки котячих пазурів і серйозніші механічні ушкодження. ПВХ панель зламається від сильного удару, ламінат вистоїть – його готували до підвищених навантажень.
Ламінат простий у монтажі та догляді, допомагає покращити звукоізоляцію приміщення, не підпускає до себе плісняву та відрізняється меншою гігроскопічністю у порівнянні з МДФ.
Клейовий ламінат садять на “рідкі цвяхи”, такий варіант підійде для стін з вирівняною поверхнею, що дають можливість відмовитися від монтажу на решетування. На обрешітку монтують ламінат зі шпунтовим або кліковим замком. Краї укладання можна закрити плінтусом.
Тотальне облицювання стін ламінатом – явище рідкісне, як правило, його використовують для обробки однієї акцентної стіни.
Ламінат, що «перетікає» зі стіни на підлогу, візуально розмиває межі кімнати. Це робочий прийом для малогабаритних просторів, що дозволяє заплутати очі у спробі визначити справжні розміри приміщення. Настінний ламінат може поєднатися не тільки зі підлогою, але і зі стелею. Це також спрацює.
Ламінат можна використовувати навіть як кухонний фартух, якщо сховати його за захисним склом. Прямий контакт із водою, різкі перепади температур та підвищена вологість ламінату протипоказані.
Ми так звикли до нейтральних білих площин над головою, що майже забули: дерево на стелі давно не новина. Благородні дерев’яні кесони та брутальні балки – явище історичне і досі актуальне. Ламінат – один із найдоступніших матеріалів, за допомогою яких можна поселити на стелі виразну фактуру деревини.
Вибираючи ламінат для стелі, немає потреби гнатися за високим класом стирання матеріалу. Для стельових цілей підійде навіть найтонший ламінат. Потовщене покриття має сенс вибирати, якщо потрібно посилити звукоізоляцію приміщення.
Чи може така обробка візуально занизити стелю? Якщо ламінат на стелі світлий, та ще й «перетікає» на стіни, то ефект буде швидше зворотним. Темного ламінату можна не боятися власникам стель вище середнього, бажаючим досягти ефекту камерного простору.
Естетичні можливості ламінату разом з його доступністю можуть розв’язати руки дизайнерам. Поєднання плашок різних кольорів, паркетна «ялинка», експериментальне укладання або світла скандинавська нейтральність — є де розгулятися творчої думки.
Ламінат на стелі – поки не найпопулярніший прийом у квартирах. Проте в дизайнерських проектах з’являється досить часто, щоб назвати це явище мікротрендом. Для обробки стель сьогодні також використовують паркет, масивну дошку, фанеру, вагонку, орієнтовано-стружкову плиту та корок. Звертайтесь у будівельну компанію Рембуд. Ми надаємо якісні будівельні та ремонтні послуги.