Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Фахверк – розкіш німецького домобудівництва

Фахверк – розкіш німецького домобудівництва

Каркасні будинки вже понад 500 років тому успішно будували в межах Європи, а до наших днів технологія тільки вдосконалювалася. Сучасна назва «фахверк» в перекладі звучить як каркасна конструкція, такі будови легко розпізнаються завдяки виходять за рівень стін балок, що створює малюнок у вигляді прямих і похилих смуг. Фахверк – розкіш німецького домобудівництва.

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ТЕХНОЛОГІЇ

Каркас з дерева – одна з найдавніших технологій. Фахверк поширився там, де була потреба заощаджувати дерево. Спочатку технологія була простою: балки вкопували в підлогу, дах оформляли соломою, підлога – глиною. Поступово вона ускладнювалася й удосконалювалася. Спочатку під опори стали розміщувати кам’яну основу, а глину зміцнювати сіном, гілками. Прогресивні балки, стійки прямокутного перетину з’явилися з розвитком кораблебудування. З роками стало ясно, що похилі укоси і розпірки помітно вдосконалюють стійкість будови.

Популярність фахверків припала на 15-16 століття, потім його витіснили, затребуваність до будівництва за даною технологією повернулася в 70-х роках минулого століття, коли оцінили практичність і екологічність даного типу будівництва. Особливість фахверка – його балки, з роками вони темніють, і при поєднанні зі світлою штукатуркою будови виглядають святково і нарядно. Різні варіації розташування балок дозволяють зробити конструкцію оригінальної і мальовничої.

СУЧАСНІ БУДІВЛІ В СТИЛІ ФАХВЕРК

Фахверк

Сучасне будівництво дозволило зберегти класичні прийоми, але були додані нові матеріали. Однак залишилося головне – будови поєднують в собі стінові панелі і несучу конструкцію.

Підставою є жорсткий каркас з елементів бруса, часто для цього вибирають хвойні породи дерева. За допомогою каркаса створюють осередки, для їх заповнення застосовуються різні матеріали. Можуть застосовуватися як традиційні, так і інноваційні варіанти.

Фахверкові будови здатні вирішити ряд завдань:

 • зменшити час будівництва;
 • домогтися міцній конструкції;
 • знизити витрату дерева і здешевити будівництво.

ОСОБЛИВОСТІ ТЕХНОЛОГІЇ

З ранніх технологій у будинків зберігся каркас і загальний стиль, в основному відбулося чимало нововведень:

 1. Фундамент для каркаса – мілкозаглиблений. Підбирається з урахуванням ґрунту, потрібна гідроізоляція, утеплення. Далі низ каркаса приєднується за допомогою анкерних болтів.
 2. Каркас за традицією робився з жердини або колод. Сучасна технологія пропонує клеєний або шліфований тип бруса. Стикування складових виконується шипами, нагелями, шкантами. Всі з’єднання робляться грамотно, застосовуючи спеціальні методи. Все дерево захищають спеціальними лаковими складами.
 3. Стіни між балок не належать до несучих конструкцій, що дає масу простору для оформлення планування. Осередки заповнюють широким переліком матеріалів, всередині перегородки створюють з плит, що створюють ізоляцію пара і тепла. Зверху стіни можна шпаклювати.

Як заповнювачі підходять: блоки з бетону ніздрюватого типу, камінь, цегла, плитні види матеріалів.

У ЧОМУ ПРИВАБЛИВІСТЬ ФАХВЕРКОВИХ БУДИНКІВ?

Фахверк

Традиційний стиль будинку робить обов’язковим відкриті частини каркаса, як зовні, так і всередині будинку. Ця деталь є найважливішою архітектурною особливістю і прикрашає будинок. Зовнішня обробка за традицією – звичайна штукатурка, проте можна створити імітацію цегли, вибрати штукатурки декоративного типу. Проте для бажано результату варто звертатись до професіоналів.

Якщо фінська і канадська технології дозволяють швидко будувати недорогі і досить гарні і якісні каркасні будинки, то фахверк дозволяє створювати справжні шедеври архітектури, які можуть простояти більше ста років.

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ

Будь-яке будівництво має як позитивні, так і негативні якості. Красиві і стильні фахверкові будинки мають наступні переваги:

довгий термін служби. Німці до всього підходять раціонально, чимало будівель стоять по 200-300 років в умовах правильної експлуатації. Технологія відрізняється безсумнівною надійністю;

 • привабливий і незвичайний зовнішній вигляд;
 • широкий перелік варіацій технології, можна замінювати матеріали, використовувати скляні панелі і т. д .;
 • економія коштів на фундаменті;
 • швидкий процес зведення (приблизно 3 місяці);
 • мінімум усадки;
 • відкритість.

Серед недоліків будівництва – його чимала вартість, в порівнянні з рядом інших технологій будівлі дорогі, але вона того варта.

При правильному підборі матеріалів, застосуванні якісних деталей без дефектів і всебічно продуманий проект, можна виконувати вдома різних розмірів і конструкції, домогтися їх довговічності і зовнішньої привабливості. Сучасні російські фахверкові будинки можуть бути не менш міцними, ніж зведені німцями, і мати при цьому сучасне оснащення та комунікації. БК Рембуд будує якісно і надійно, звертайтесь у нашу компанію!

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам