Каркасні будинки вже понад 500 років тому успішно будували в межах Європи, а до наших днів технологія тільки вдосконалювалася. Сучасна назва «фахверк» в перекладі звучить як каркасна конструкція, такі будови легко розпізнаються завдяки виходять за рівень стін балок, що створює малюнок у вигляді прямих і похилих смуг. Фахверк – розкіш німецького домобудівництва.
Каркас з дерева – одна з найдавніших технологій. Фахверк поширився там, де була потреба заощаджувати дерево. Спочатку технологія була простою: балки вкопували в підлогу, дах оформляли соломою, підлога – глиною. Поступово вона ускладнювалася й удосконалювалася. Спочатку під опори стали розміщувати кам’яну основу, а глину зміцнювати сіном, гілками. Прогресивні балки, стійки прямокутного перетину з’явилися з розвитком кораблебудування. З роками стало ясно, що похилі укоси і розпірки помітно вдосконалюють стійкість будови.
Популярність фахверків припала на 15-16 століття, потім його витіснили, затребуваність до будівництва за даною технологією повернулася в 70-х роках минулого століття, коли оцінили практичність і екологічність даного типу будівництва. Особливість фахверка – його балки, з роками вони темніють, і при поєднанні зі світлою штукатуркою будови виглядають святково і нарядно. Різні варіації розташування балок дозволяють зробити конструкцію оригінальної і мальовничої.
Сучасне будівництво дозволило зберегти класичні прийоми, але були додані нові матеріали. Однак залишилося головне – будови поєднують в собі стінові панелі і несучу конструкцію.
Підставою є жорсткий каркас з елементів бруса, часто для цього вибирають хвойні породи дерева. За допомогою каркаса створюють осередки, для їх заповнення застосовуються різні матеріали. Можуть застосовуватися як традиційні, так і інноваційні варіанти.
Фахверкові будови здатні вирішити ряд завдань:
З ранніх технологій у будинків зберігся каркас і загальний стиль, в основному відбулося чимало нововведень:
Як заповнювачі підходять: блоки з бетону ніздрюватого типу, камінь, цегла, плитні види матеріалів.
Традиційний стиль будинку робить обов’язковим відкриті частини каркаса, як зовні, так і всередині будинку. Ця деталь є найважливішою архітектурною особливістю і прикрашає будинок. Зовнішня обробка за традицією – звичайна штукатурка, проте можна створити імітацію цегли, вибрати штукатурки декоративного типу. Проте для бажано результату варто звертатись до професіоналів.
Якщо фінська і канадська технології дозволяють швидко будувати недорогі і досить гарні і якісні каркасні будинки, то фахверк дозволяє створювати справжні шедеври архітектури, які можуть простояти більше ста років.
Будь-яке будівництво має як позитивні, так і негативні якості. Красиві і стильні фахверкові будинки мають наступні переваги:
довгий термін служби. Німці до всього підходять раціонально, чимало будівель стоять по 200-300 років в умовах правильної експлуатації. Технологія відрізняється безсумнівною надійністю;
Серед недоліків будівництва – його чимала вартість, в порівнянні з рядом інших технологій будівлі дорогі, але вона того варта.
При правильному підборі матеріалів, застосуванні якісних деталей без дефектів і всебічно продуманий проект, можна виконувати вдома різних розмірів і конструкції, домогтися їх довговічності і зовнішньої привабливості. Сучасні російські фахверкові будинки можуть бути не менш міцними, ніж зведені німцями, і мати при цьому сучасне оснащення та комунікації. БК Рембуд будує якісно і надійно, звертайтесь у нашу компанію!