Телефон

+38(066)-87-86-069

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Чому не можна будувати будинок на палях?

Чому не можна будувати будинок на палях?

Плануючи побудувати будинок для постійного проживання, ми обов’язково маємо замислюватися про те, який тип фундаменту буде найбільш підходящим для бажаної нами будівлі. І серед усіх різновидів фундаментів вибір повинен зупинитися на варіанті, що найбільш відповідає геологічним особливостям ділянки, типу конструкції, можливостям підведення комунікацій та бажанням та можливостям власників ділянки. У цій статті ми розповімо Вам про те, які будівлі зводяться на фундаменті, а які будівлі зводити на палях настійно не рекомендується, чи підійде саме Вам будинок на палях, піднімемо плюси і мінуси пальового будівництва. Чому не можна будувати будинок на палях?

Палевий фундамент – це ряд убитих у ґрунт паль, які об’єднані зверху спеціальною плитою. І для початку варто вказати, для якого ґрунту пальовий фундамент підходить найбільше. Це, як правило, дуже слабкий, насичений водою ґрунт: піски та глина. Також такий вид фундаменту створений і для ділянок зі складним рельєфом, наприклад, великими перепадами висот.

Чому не можна будувати будинок на палях?

Палі для фундаменту можуть відрізнятися за матеріалом виготовлення:

 1. Залізобетон

Палі з цього матеріалу експлуатують під час будівництва великих будівель, оскільки вони здатні витримати дуже велике навантаження.

 1. Метал

З металу виготовляють палі невеликої маси, які відрізняються легкою установкою

 1. Буронабивні та буроін’єкційні

Використовують не тільки для будівництва конструкцій, що надають високе навантаження на фундамент, але і для зміцнення останнього. Для встановлення буронабивних буриться свердловина, яка заливається бетоном і зміцнюється арматурою. Буроін’єкційні ж встановлюються так, щоб їх основна несуча здатність виходила за рахунок міцності контакту бічної поверхні палі та ґрунту, тому їх іноді називають «висячими»

Палевий фундамент також поділяють за способом зведення:

 • Забивні палі
 • Гвинтові палі
 • Бурові палі
 • Буронабивні палі

Будівництво пальового фундаменту буде виправдано також у випадках, коли Ви бажаєте збудувати легку конструкцію, розраховану на сезонне відвідування: літній будиночок, база відпочинку, а не будинок для постійного проживання. Плюсом виступає простота і швидкість зведення такої основи. Не потрібно чекати, поки затвердіє бетонний розчин, необхідність в опалубці також відпадає.

Проте, з перелічених вище переваг природно випливають і недоліки, про які варто поговорити докладніше.

Чому не можна будувати будинок на палях?

Мінуси пальового фундаменту:

 • По-перше, це неможливість звести міцну будівлю «на віки», використовуючи технологію будівництва на палях. Ця основа просто не створена для того, щоб витримувати масу таких щільних матеріалів як цегла або блоки. Відповідно, звести стіни з них не вийде. Це може стати причиною їхньої низької шумоізоляції та довговічності. До того ж побудувати двоповерховий будинок буде дуже проблематично через низьку здатність такого фундаменту.
 • По-друге, взимку така будівля страждатиме від колосальних втрат. Виною тому відсутність контакту з ґрунтом, який би забезпечував стабільний температурний градієнт між підлогою та ґрунтом
 • По-третє, при експлуатації паль з металу необхідне їхнє фарбування раз на 2-3 роки. Робиться це з метою призупинити процес іржавіння та руйнування. Недолік тут полягає не тільки в тому, що Вам потрібно виконувати фарбування металевої частини конструкції. Але і в тому, що часто області, що потребують фарбування, знаходяться поза Вашою досяжністю. Тому руйнуються набагато швидше.
 • По-четверте, зводячи фундамент на палях для приватного будинку забивним способом поблизу інших будівель (особливо старих і старих) загрожує великими проблемами не тільки для Вашої будівлі, а й для тих, що стоять поруч.

Звертайтесь у будівельну компанію  Рембуд. Ми надаємо якісні будівельні та ремонтні послуги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам