Телефон

+38(066)-87-86-069

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Чого не можна робити при переплануванні

Чого не можна робити при переплануванні

Замислюючись про зміну житлового простору, ми часто задаємося питанням: чи варто розширювати дверний отвір у вітальні, чи потрібно прибрати перегородку між кухнею та лоджією? І ось тут починаються проблеми: не кожен вид перепланування безпечний. Дізнайтеся, чого не можна робити під час перепланування квартири, виходячи з технічних обмежень.Чого не можна робити при переплануванні?

Порушувати цілісність несучих стін

Обмеження щодо зміни параметрів дверних прорізів продиктовані правилами безпеки.

Якщо перенесення отвору або зміна його висоти/ширини може призвести до появи тріщин в несучій стіні, або порушення стійкості конструкції, про такий вид перепланування доведеться забути.

Усунути конструкції, які мають товщину стінок

Це можуть бути колони, балки, арки і стіни, що розділяють балкон або лоджію і основне приміщення.

ремонт

При об’єднанні простору лоджії і кімнати утворюється зона концентрації напруг. Раніше напругу приймала і передавала стіна перекриття (арка, балка), тепер конструкція втрачає міцність. Через п’ять-десять років на стінах можуть з’явитися тріщини.

Знищити перемички над дверима

Перемичка над дверним отвором потрібна для того, щоб напруга розподілялося правильно, а стійкість всієї конструкції зберігалася.

Звичайний приклад того, чого не можна робити при переплануванні: перемичку знімають, щоб збільшити висоту дверного отвору. Результат: тиск на дверну коробку деформує полотно, двері більше не закриються. Крім того, кладка над отвором може тріснути.

Самостійно демонтувати підлогу в будівлях старого фонду

Демонтаж «пирога» підлоги в будинках старого фундаменту завжди узгоджується з районним архітектором і виконується бригадою фахівців. При розвантаженні дерев’яні перекриття «підскакують». А штукатурка нижнього поверху обсипається, бо балковий каркас біля приміщень звичайний.

Чого не можна робити при переплануванні

Пробити отвір для сходів на першому поверсі багатоквартирного будинку

Раніше дуже популярним рішенням було придбати дві квартири в багатоповерхівці, одну над іншою. І просвердлити отвір, зробивши дві звичайні квартири однією дворівневою. При цьому не враховуються характеристики матеріалів, оскільки всі залізобетонні конструкції є попередньо напруженими. Будь-яке втручання порушує стійкість конструкції.

Також категорично заборонено:

  • Збільшити площу ванної кімнати за рахунок житлової площі;
  • Обладнати зону кухні під сусідським санвузлом;
  • Розмістити кухню над житловим приміщенням сусідів;
  • Встановити вхід у ванну кімнату або кухню (припустимо розміщувати вхід зі спальні, якщо в квартирі є другий санвузол з туалетом);
  • Блокувати доступ до інженерних вузлів (стояки і лічильники, вентилятори);
  • Обладнати санвузол над житловим приміщенням і кухнею сусідів знизу;
  • Підключити систему опалення «тепла підлога» до загальної системи опалення;
  • Знімати дверне полотно з кухонного отвору, якщо на кухні встановлена ​​газова плита.

Тільки вивчивши матеріальну частину і з’ясувавши, чого не можна робити при переплануванні квартири, маючи на руках затверджений проект, акти і новий техплан, можна приступати до потрібної ситуації. Але іноді простіше відмовитися від нього і зробити ставку на дизайнерські прийоми. Звертайтесь у будівельну компанію  Рембуд. Ми надаємо якісні будівельні та ремонтні послуги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам