Світлі тони і відзеркалюючі поверхні візуально збільшують простір, меблі в малогабаритці повинні бути багатофункціональними, а вертикальна смужка на шпалерах допоможе витягнути приміщення. Але ви ж і так про це знаєте? Не потрібно бути практикуючим дизайнером інтер’єру, щоб «прописати» малогабаритній квартирі мінімалізм, білі стіни і дзеркала. Які ще засоби хороші в боротьбі зі скромним метражем? 5 способів візуально збільшити простір.
Обдуріть мозок: «затопіть» стіни і стелю одним кольором, візуально розмивши межі.
Наше око звикло чіплятися за чіткий кольоровий поділ поверхонь. Коли поділ між стінами і стелею відсутній, стає складніше визначити реальні масштаби приміщення.
Можна сміливо порушити золоте правило, з якого випливає, що для маленьких кімнат підходять виключно світлі стіни. Домогтися ефекту безмежності і змусити малогабаритну кімнату візуально розширитися вийде за допомогою будь-якого відтінку, включаючи темні тони і насичені кольори.
Можна піти іншим шляхом: не розмивати існуючі кордони, а встановити нові, пофарбувавши всі стіни в кімнаті в різні кольори або використовуючи колор-блоки – це зламає цілісність сприйняття і приміщення здасться більше, ніж насправді.
Не забувайте про те, що знаходиться під ногами. Єдине підлогове покриття, «перетікає» з кімнати в кімнату також допоможе стерти кордони і вселити свідомості, що квартира не така вже й маленька.
Навіщо виділяти кухонну зону за рахунок плиткової смуги біля гарнітура і стикувати керамограніт в передпокої з ламінатом в вітальні? Можна вибрати практичну зносостійку підлогу для всієї квартири, відмовитися від порогів і не ламати голову над стиками різних підлогових покриттів.
Якщо кімната невелика, то і меблі повинні, і чим їх в кімнаті менше – тим краще. Чи ні? Насправді при такому підході малогабаритне приміщення може здатися ще скромніше. Звичайно, не варто влаштовувати в маленькій кімнаті музей меблів та перевантажувати її деталями, але йти в повну аскезу і гнатися за радикальною компактністю – необов’язково.
Обдуріть свідомість: збийте візуальні налаштування масштабу. Не бійтеся великих диванів в маленьких вітальнях, ефектних торшерів, великих картин на стінах і масштабних малюнків на шпалерах. Не потрібно «дрібнити».
Що стосується кількості меблів і освітлювальних приладів в кімнаті: відмовтеся від марного, але сміливо використовуйте все, що не перешкоджає вільному переміщенню в просторі і корисно в побуті.
Не завжди мінімальна кількість меблів йде на користь візуальному метражу. Наприклад, журнальний столик або торшер, які можуть здатися вам надмірностями в малогабаритній вітальні, на ділі стануть черговою психологічної обманкою. Інформацію мозок сприйме приблизно так: раз в цій кімнаті вистачає місця для всіх цих речей. Значить не така вже вона й маленька.
Не прагніть розставляти меблі виключно вздовж стін, це тільки візуально звузить приміщення. Секрет в тому, щоб зробити акцент в центрі кімнати. Він то і відверне від її справжніх розмірів.
Якщо боїтеся захарастити приміщення, вибирайте меблі на ніжках замість меблів із суцільним підставою. Це перевірений часом спосіб візуально розвантажити кімнату.
Ще один цікавий спосіб самообману: прокласти в квартирі нові маршрути. Кругове планування – це, коли ви пішли в кімнату одним шляхом, а повернулися іншим. Такий прийом точно зіб’є мозок з пантелику. Змусивши вас повірити, що в квартирі є, де «розвернутися». Залишилося тільки узгодити планування.
Дизайнери користуються цим прийомом, щоб візуально підняти стелі. Суть в тому, щоб змусити нас спрямувати погляд вгору, так приміщення здасться візуально більше.
Шафи, стелажі і штори від підлоги до стелі, що дивиться в стелю торшер, картини і постери, розташовані вище рівня очей. Все це змусить нас задерти голову і вирішити, що приміщення візуально просторіше, ніж насправді.
Ефект дозволять посилити міжкімнатні двері збільшеної висоти або черговий обман – двері з фальш фрамугою.
Жоден з цих прийомів не зможе змінити реальні масштаби квартири. Але тут вже виникає питання з області філософії. Що є реальність – відпущені нам квадратні метри або те, як ми їх відчуваємо? Змінити відчуття в кращу сторону допоможе професійний дизайнер.