Для того щоб побудований вами будинок був комфортним для проживання, варто звернутися до порад професійних архітекторів. У цій статті ми розповімо, де і як правильно розмістити санвузол, як вибрати розмір коридору, приділимо увагу господарських будівель і холу. 10 помилок в плануванні заміського будинку
Насамперед необхідно продумати, як розмістити «мокрі зони» поруч з комунікаціями. Це дуже важливий момент, оскільки, якщо ви хочете перенести кухню або санвузол далі, ускладнюється монтаж труб каналізації, які треба прокладати під певним кутом. Неправильний монтаж труб в результаті може привести до різного роду аварійних ситуацій.
Дуже важливо, щоб в процесі приготування їжі, читання або занять у людини був доступ до природного світла. Так що облаштувати житлові кімнати без вікон – не найкраща ідея. У правилах з проектування відведено розділ, який вказує норми освітлення. В іншому випадку кімнату можна використовувати виключно під гардероб або господарський блок.
Вкрай нерозумно робити вихід із санвузлів в кімнату, кухню або іншу громадську зону. Для жителів і гостей це буде не зовсім зручно, оскільки переміщатися із зони санвузла непомітно вже не вдасться, не кажучи вже про порушення санітарних норм. Таке планування потрібна тільки для будинку, в якому буде жити людина з обмеженими можливостями.
Оптимально – зробити 2 входи в будинок. Таким чином, гостей можна зустрічати з парадного входу, а на ділянку виходити через задній хід. Тоді немає необхідності обходити будинок, в погану погоду вам не доведеться бруднити будинок, оскільки, скориставшись другим входом, ви зможете роздягнутися і роззутися в його невеликому коридорі. Якщо у вас є котельня, можна зробити ще один вхід, що веде в неї. Їм будуть користуватися при заміні і обслуговуванні обладнання.
Непрактично облаштовувати хол відразу при вході. Краще для цього вибрати приміщення з великими шафами або вбиральні. Хоча кухня-студія стає все популярнішою, особливо для невеликих приміщень, але через погодні умови, коли часто йде дощ і сніг, це зовсім незручно і принесе вам додатковий клопіт і роботу з прибиранням.
До нас в гості іноді заходять не тільки рідні або друзі. Для того щоб гостям не потрібно було проходити пів дому або підніматися на другий поверх, щоб відвідати ванну і туалет, краще залишити для них місце на першому поверсі. Якщо ж у вас немає можливості розмістити основний санвузол на другому поверсі, то в гостьовій додають ванну або душову кабінку.
Для великої родини одного санвузла недостатньо, і по можливості бажано обладнати їм кожен поверх. Якщо в будинку живе багато людей, це дозволить заощадити чимало часу на ранкові збори і вечірній туалет, і вам не доведеться нікого квапити.
Відповідно до вимог, у всіх будинках необхідно розмістити комору. На комору можна виділити до 3-х метрів і використовувати для зберігання продуктів або речей. Основне правило – ізоляція виходу з комори від житлових кімнат, особливо якщо там зберігаються якісь хімікати.
Для того щоб максимально позбавити себе і гостей комфорту, можна зробити прохідну кімнату. А оскільки ви збираєтеся побудувати затишний будинок, то це категорично небажано. Вам доведеться весь час проходити через кімнату, і що знаходиться в ній людина, буде відчувати себе не комфортно.
Ширина прохідного коридору повинна становити не менше 120 см. По-перше, це зручно, а по-друге, передбачено нормами пожежної безпеки. Необхідно правильно забезпечити вентиляцію, виходячи з того, який у вас коридор, щоб не було постійних протягів або повної відсутності свіжого повітря.
БК Рембуд допоможе уникнути цих помилок, ми надаємо якісні ремонтні та будівельні послуги!