Варіантів внутрішнього оздоблення стін існує безліч, і один з найстаріших – фарбування. Однак пофарбовані стіни добре виглядають тільки тоді, коли вони рівні, – ми говоримо не стільки про конструктивну рівність, а й відсутності тріщин і щербин, які необхідно ретельно прошпаклювати перед фарбуванням. Яка шпаклівка краще для стін під фарбування?Про це розповімо в нашій статті.
Основні критерії підбору шпаклювальною суміші – призначення, особливостей звернення, економічність і, звичайно, вартості (враховується не тільки ціна складу, але і його витрата). Тому перед початком робіт потрібно якомога точніше розуміти бажаний результат. А також звертатись до фахівців, які якісно виконають ремонтні послуги.
Умовно шпаклівку для стін під фарбування можна розділити за кількома критеріями:
Найбільш дешевою вважається чисто цементна суха шпаклівка, дорога – готова універсальна акрилова-латексна або полімерцементна. Однак при покупці потрібно керуватися не тільки ціною.
При виборі шпаклівки потрібно брати до уваги матеріал стін, а також їх початковий стан. Наприклад, якщо у вас новобудова з передчистовою обробкою, рекомендуємо пройтися з лазерним рівнем-сіткою і визначити кривизну стін – часто робочі нехтують вирівнюванням, і «хвилі» на стінах можуть бути досить серйозні.
Також можлива наявність бульбашок, які згодом можуть зруйнуватися, а в стіні з’явиться звичайна дірка. У таких випадках рекомендується вирівняти стіни, потім нанести шари шпаклівки – стартовою і фінішної. Універсальна тут не підійде, так як її знадобиться багато, а ціна у неї вище.
Якщо у вашому будинку стіни з гіпсокартону, то вибирайте гіпсовий, полімерний або змішаний склад. Матеріал пористий, тому йому необхідно залишити можливість дихати. До речі, тому гіпсокартон не рекомендують використовувати в мокрих зонах, наприклад, у ванній – він насититься вологою, а гіпс просто розмокне. У таких місцях рекомендується використовувати цементну шпаклівку для бази і чисто полімерну (наприклад, акрилову) – для фінішу.
Якщо ви шпаклюється стіни заміського будинку, то візьміть до уваги режим експлуатації. Наприклад, в літньому дачному будинку полімерна шпаклівка може розтріснутися від низької температури. Обов’язково прочитайте рекомендації щодо використання на упаковці.
Ринок шпаклівок дуже великий. Виробники експериментують зі складами, формою випуску та намагаються поліпшити характеристики – термін служби, стійкість до зовнішніх впливів, фактуру та інші властивості.
Хорошими показниками можуть похвалитися не тільки відомі бренди, але і менш популярні.
Ми підготували для вас короткий матеріал про те, яка потрібна шпаклівка для стін під фарбування, – сподіваємося, він буде вам корисним. Вибір за вами, а роботу довірте нашій компанії Рембуд!