Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Ремонт вторинного житла

Ремонт вторинного житла

Купівля житла – радісна і клопітка подія одночасно. При цьому турботи по благоустрою житла у покупців новобудови і «бувалих» квартир різні. Якщо в першому випадку життя починається з чистого аркуша, то в іншому разом з квадратними метрами господар отримує старі проблеми, які треба виправляти. Давайте розберемося, з чого почати ремонт вторинного житла.

Вік – переваги і недоліки

Основними причинами покупки вторинного житла замість новобудов покупці називають такі:

 • хороша локація – найчастіше старе житло розташовується ближче до центру міста, район, як правило, усталений, впорядкований;
 • налагоджена десятиліттями інфраструктура;
 • недовіру до якості новобудов;
 • більш низька ціна при хорошому – в центральних районах нові ЖК, як правило, мають високу класність і вартість квадрата;
 • дотик до історії.

Зворотний бік медалі – загальний знос житла, комунікацій і нерідко – будівлі в цілому. Причому, чим будинок старше, тим проблеми серйозніше, і за що братися в першу чергу, не завжди зрозуміло. Подивимося, як впливає вік на етапи ремонту вторинки, з чого почати облаштування квартири.

Ремонт вторинного житла

Роки вимагають змін

Найдорожчі в плані ремонту – квартири «старого фонду» в будинках, побудованих до Революції. З одного боку, будівлі будувалися «на століття», з іншого – застосовувалися старі технології будівництва, які, через півтора століття вже не актуальні.

Одна з найбільших проблем – перекриття. Найчастіше це залізні балки, заповнені не тільки деревом, а й різним будівельним сміттям – битою цеглою, вугіллям, ганчірками, тирсою та іншим.

Те ж стосується і внутрішніх стін – це можуть бути тимчасові перегородки, які зводили при розподілі «панських хором» на комуналки, або такі ж, як перекриття, дерев’яні конструкції з чим попало як утеплювач і звукоізоляції.

Перше, з чого потрібно починати ремонт квартири в старому фонді (це стосується будь-якого вторинного житла) – запрошення експерта для оцінки поточного стану перекриттів і комунікацій, аналізу історії попереднього ремонту квартири і капітального ремонту будівлі.

В окремих випадках необхідно узгодження розташування «мокрих зон» (якщо, наприклад, ванна або душова кабіна розташована на кухні, і господарі збираються робити перепланування), фотофіксація стану стелі, підлоги і стін у сусідів – щоб ті не змогли «заробити» на нібито з’явилися під час вашого ремонту тріщинах.

Ремонт вторинного житла

Обстеження перекриттів і комунікацій (проводка, водопровід, каналізація, опалення) бажано для більшості квартир вторинного ринку – від старого фонду до брежнівок, а в окремих випадках – і пізніших років споруди.

Якщо експертизою зайнятися ще до безпосередньої покупки житлоплощі, можна істотно заощадити – в тому числі відмовившись від придбання взагалі (якщо в будинку з цілого залишилися тільки зовнішні стіни).

Програма дій

Отже, після отримання висновку експерта ми розуміємо, що саме потрібно змінити. Далі складаємо програму дій по максимуму. Якщо, на думку фахівця, з елементом житла все в порядку, то переходимо до наступного:

 1. заміна перекриттів і перегородок, при необхідності – перепланування;
 2. установка нових радіаторів, систем водо- та газопостачання (в тому числі колонок, плит, сантехніки);
 3. перевірка і прочищення систем вентиляції та димоходів (друге доречно для квартир з газовими колонками, камінами або печами);
 4. повна заміна проводки;
 5. заміна або установка приладів обліку;
 6. встановлення вікон (з урахуванням вимог колірного паспорта фасаду);
 7. укладка плитки та інших підлогових покриттів;
 8. фарбування або інше оформлення стелі (натяжні конструкції, ліпнина та ін.);
 9. оформлення стін (шпалери, фарбування, фрески);
 10. заміна дверей;
 11. установка електрики.

Ремонт вторинного житла

Така глобальна перебудова вимагає значних грошових вливань – витрати можуть досягати чверті вартості житла. Чим будинок молодший, чим менше через нього «пройшло» мешканців, тим вище шанси скоротити цей список. А найбільш раціональна відповідь, з чого починати ремонт квартири-вторинки, – з грамотної експертизи. Для цього ви можете звернутися у будівельну компанію Рембуд. Ми надаємо як будівельні, так і ремонтні послуги.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам