Телефон

+38(098)-34-81-800

Напишите нам

rembudkievua@gmail.com

Мы открыты

Пн- Сб : 09am - 18.00 pm
Ремонт в «сталінці»: що потрібно знати

Ремонт в «сталінці»: що потрібно знати

Ремонт в «сталінці». Купуючи квартиру в «сталінці», нові мешканці часто змушені мати справу зі старими комунікаціями і пережитками «бабусиних» ремонтів. Але їм також можуть дістатися залишки колишньої розкоші: збереглося ліпнина на стелі і готовий до другої життя паркет «ялинкою». У будь-якому випадку, раз доводиться мати з будинком, зведеним за технологіями минулого століття. Що можна врятувати, що необхідно замінити і з якими труднощами доведеться зіткнутися? Все про особливості ремонту квартири в «сталінці».

Перепланування

«Сталінкою» називають цегельні багатоквартирні будинки, які почали будувати в 1933 році. Останні «сталінки» з’явилися на початку 1960-х, а потім остаточно поступилися місцем типовим «хрущовкам», які повинні були вирішити проблему гострої нестачі житла.

Архітектурний стиль сталінських будинків, зведених в довоєнний період, визначають як постконструктивізму, післявоєнну забудову відносять вже до так званого сталінського ампіру – самобутнього радянському напрямку в архітектурі, вирізнялася з-поміж монументальністю і помпезністю. Заходом сталінського ампіру вважається 1955 рік, коли було прийнято постанову про усунення архітектурних надмірностей в будівництві. У цей період на зміну сталінської архітектури починають поступово приходити утилітарні «хрущовки», але до 1960 року ще зводяться будівлі перехідного типу, які зберегли за собою монументальність, але втратили фасадний декор.

У сталінках, зведених після 1950-х, як правило, відсутні пожежонебезпечні дерев’яні перекриття, тут частіше доводиться мати справу з перегородками з гіпсокартону і залізобетонними перекриттями. Але іноді зустрічаються перекриття змішаного типу або дерев’яні «рудименти». Це принципово важливе питання для ремонту в «сталінці», так само як і розташування несучих стін.

Ремонт в «сталінці»

Цією інформацією необхідно володіти, щоб з’ясувати, чи можна зносити внутрішні стіни на догоду перепланування. Як правило, перегородки в «сталінках» не несуть, а значить можна отримати дозвіл на їх знесення, але перегородки можуть бути не єдиною перешкодою на шляху перепланування, задумом можуть перешкодити ще й опорні балки, які часто можна заховати тільки за рахунок серйозного зниження стелі. Але ж високі стелі – одне з головних достоїнств «сталінок». Будьте готові до того, що можливості перепланування можуть бути обмежені.

Стіни

Штукатурку, швидше за все, доведеться знімати або реставрувати, бо вона буде відшаровуватися або обсипатися. Після видалення шару старої штукатурки стіни чистять, гарантують і заново штукатурять. Фінальний етап: шпаклівка, шліфування і грунтовка. Процес витратний і трудомісткий. Вивіз сміття, в який перетворяться розібрані перегородки і знята штукатурка, стане додатковою витратою.

Можна заощадити і обшити стіни листами гіпсокартону на металевому профілі. Гіпсокартон з скловолоконних полотен, крім того, підвищить звукоізоляцію приміщення – дуже до речі, якщо по сусідству живуть піаністи і скрипалі.

Ремонт в «сталінці»

Якщо вам дісталися дерев’яні стіни, вони будуть обшиті рейковими гратами – дранкою, завдяки якій штукатурка краще тримається. Швидше за все, дранку ви отримаєте в напівзруйнованому вигляді і її доведеться зняти. Дерев’яні перегородки взагалі краще зносити і ставити на їхнє місце гіпсокартонні або газобетонні.

У спробі врятувати історичну цеглу в «сталінці», потрібно бути готовим до пережитків радянського минулого у вигляді обсипаючого розчину між швами і залишків клею, які будуть зніматися разом з шматками цегли. Видалення старих розчинів, замазку швів і обробку цегли краще довірити фахівцям, які вже мають подібний досвід роботи. Будівельна компанія “Рембуд” надає якісні будівельні та ремонтні послуги.

Підлога

Ремонт підлоги в «сталінці» починається після знесення перегородок і зняття старих покриттів зі стін і стелі.

Важливо знати, яке міжповерхове перекриття вам дісталося: з бруса або залізобетонне. Колоди не витримають такого навантаження як залізобетон, для дерев’яного перекриття потрібна полегшена стяжка.

Підлога

Вам можуть дістатися підгнилі або поїдені комахами дерев’яні бруси і їх доведеться замінити і обробити спеціальним захисним складом. Для тепло- і звукоізоляції між брусами засипають керамзит. На бруси кладуть ОСП (орієнтовано-стружкова плита) або ГВЛ (гіпсоволокнисті лист). Ремонт підлоги в «сталінці» – це також гідроізоляційна стрічка у вологих зонах.

Якщо вам дісталися залізобетонні перекриття, ймовірно доведеться закладати щілини і укладати гідроізоляцію під чорнову стяжку. З плюсів: в «сталінках» часто зустрічається легендарний радянський паркет, який придатний для реставрації.

Стелі

Тут ви знову можете зіткнутися з обсипаючою штукатуркою, яку доведеться демонтувати. Дерев’яні перекриття рекомендують обробити захисним складом, в залізобетоні – закрити тріщини.

Стелі

Стеля в «сталінці» роблять натяжна або гіпсокартонна. Або штукатурять «оригінал». Якщо в спадок вам дісталася ліпнина, її можна і потрібно рятувати. До речі, іноді вона ховається саме за листами гіпсокартону. Якщо від оригінальної ліпнини мало що збереглося, робіть нову. Висота стель в «сталінці» благоволить такому декору.

Стиль

Ніяких стильових протипоказань в принципі немає, але робити ультрасучасні ремонти в «сталінках» не прийнято. Як правило, дизайнери намагаються фрагментарно зберегти атмосферу епохи, що пішла, рятують паркети і ліпнину, влаштовують домашні бібліотеки.

стиль

Якщо ви володієте бабусиним комодом, дідусевим піаніно або прабабусиною швейною машинкою – нехай ці речі переїжджають з вами. Вантажні елементи в таких просторах відчувають себе як вдома.

Ремонт в «сталінці»

Міксувати сучасність можна як з масивними меблевими об’єктами в стилі «професорська квартира». (Пам’ятаєте таку в кінофільмі «Москва сльозам не вірить»?). Так і з об’єктами в стилі радянського мід-сенчурі.

Якщо ви не маєте в своєму розпорядженні справжнє ретро. ​​На допомогу прийдуть нарочито зістарені фактури і стилізовані меблі.

Ремонт квартири в «сталінці» – це перш за все запобігання можливих аварійних ситуацій. Стан труб і електропроводки варто перевірити заздалегідь. Іржаві труби зазвичай змінюють на металопластикові. А давню алюмінієву електропроводку – на мідну, яка готова до потужностей сучасних електроприладів. В цілому на предмет справності і зношеності в старому фонді потрібно перевіряти все. Це убезпечить вас від неприємних сюрпризів у майбутньому.

Оставить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Позвоните нам