Незважаючи на популярність натяжних і підвісних стель, стельових панелей, багато хто воліє все ж фарбування. Ми не будемо зупинятися на плюсах і мінусах цього способу обробки, а допоможемо з вибором матеріалів. Отже, Фарбування стелі: яку фарбу краще обрати? Якщо раніше відповідь була однаковою – побілка, то зараз є набагато більш зручні варіанти, що дають значно кращий результат. Давайте подивимося, що пропонує ринок.
По суті, це одне і те ж – частинки барвника, розчинені у воді, але в разі емульсії їх розмір менше. Фарби відрізняються невисокою ціною і простотою нанесення. Вони з часом не осипаються, дають рівне покриття і не пахнуть. До особливостей можна віднести:
Тобто, для кухні і вологих зон не дуже підходить, а для житлових приміщень – цілком.
У складі цих фарб присутні силікон і латекс – речовини, які створюють на поверхні еластичну плівку. Завдяки їй стелі можна мити без будь-яких наслідків взагалі, в тому числі миючими засобами. Вони стійкі до стирання, тому використовувати їх на кухні або у ванній – найвірніша ідея. Основний мінус – висока ціна.
Також латексна фарба не любить низьку температуру (може потріскатися) і прямі сонячні промені (згодом жовтіє або вигорає).
«Золотий стандарт» сучасного фарбування стель, який об’єднує в собі прийнятну ціну і стійкість до зовнішніх впливів. Покриті цієї фарбою поверхні можна мити і терти, вона не вигоряє. Має щільну структуру, тому добре приховує недосконалості – невеликі тріщини і нерівності.
В сучасні рецептури вводять різні додаткові присадки, завдяки яким склад стає ще більш простим в нанесенні, а поверхні – більш рівними і зручними у використанні.
Стелі в квартирі або будинку рідко фарбують глянцевими фарбами. До того ж, якщо це склади для внутрішніх робіт, глянець забезпечується за рахунок додавання відображувальних частинок. Їх може не бути взагалі (наприклад, коли виробник пише на банці щось на кшталт «суперматова») або кілька – щоб створити відчуття світіння.
Якщо ви хочете зробити кімнату світлішою, використовуйте фарби з ефектом сатину.
У магазинах представлено досить велику кількість виробників лакофарбових виробів. Практично у кожного є лінійки продукції, які підходять для фарбування стелі. Серед брендів можна відзначити такі:
Є думка, що на фарбі не варто економити, при цьому виробники, які «на слуху», серйозно ризикують своєю репутацією, якщо будуть поставляти неякісний товар. Так що сміливо можете брати те, що припало до душі, придивившись до таких додаткових показників, як витрата на квадратний метр і необхідну кількість шарів.
Отже, ви зважилися на фарбування стелі – яка фарба підійде краще? Вибирайте, виходячи із специфіки приміщення, готовність заплатити певну суму і властивостей складу. Звертайтесь у БК Рембуд,ми надаємо будівельні та ремонтні послуги.