У сучасних інтер’єрах особливо популярні стилі еко, вабі-сабі і скандинавський. Всі ці стилі об’єднуються не тільки єдиної природної стилістикою, а й концепцією підбору матеріалів обробки і меблювання. Природні інтер’єрні напрямки часто мають в основі не тільки естетичні принципи організації житлового простору, а й принципи філософські. Еко-ремонт. Як підібрати екологічно чисті матеріали, Рембуд розповідає.
Цінителі еко-стилю приділяють особливу увагу матеріалам меблювання та оздоблення квартири. Обов’язковою вимогою до критеріїв підбору матеріалу є їх екологічність. Адже комфортне житло не може базуватися на синтетичних і неприємних фактурах.
В умовах великих міст і масових товарів споживання екології та якості приділяється все менше уваги з боку виробників широкого спектру товарів. Тому, щоб знайти екологічно безпечні матеріали, варто відвідувати спеціалізовані інтер’єрні салони.
Натуральні природні матеріали мають цілий ряд незаперечних переваг на тлі синтетики. В першу чергу вони гіпоалергенні, не виділяють шкідливих речовин і приємні на дотик. Також ці матеріали не виділяють неприємних хімічних запахів і здатні циркулювати повітря. За допомогою них навіть у великих мегаполісах можна створити свій оазис.
Натуральний природний камінь, необроблена дошка або папір? Повна відсутність хімічної обробки?
Деякі вважають, що будь-яка імітація натурального матеріалу або хімічна обробка природних – небезпечні для здоров’я. У наш час навчилися будь-які матеріали підлаштовувати під природну обробку. Для здоров’я безпечні матеріали, які мають спеціальні сертифікати та відповідні документи.
Якщо ж ви керуєтеся філософією створення справжньої природної близькості в житловому просторі, то, звичайно, що імітують матеріали вам не підійдуть. Пластик, вініл, лінолеум, ПВХ – цього не місце у вашому ремонті. Такі синтетичні матеріали дійсно виділяють в повітря шкідливі речовини при нагріванні. Більш того, дешева синтетика не пропускає повітря, квартира без природної вентиляції починає пріти, накопичується вогкість, і розвивається грибок, цвіль і комахи. Саме цим небезпечний, так званий, ефект парника.
Якщо вести розмову про забруднення навколишнього середовища, то виробництво синтетичних матеріалів забруднює її великими викидами в атмосферу шкідливих речовин. Саме тому Європа переходить на виробництво і популяризацію екологічних матеріалів.
У покупців еко-матеріалів виникають побоювання щодо їх вартості. Прийнято вважати, що природні матеріали в кілька разів дорожче стандартних імітацій. Це не завжди вірно. Якщо говорити про застосування дерева в обробці стін, то його ціна може бути навіть нижче, ніж у синтетичних аналогів. Але це, як правило, актуально при дачному або котеджному ремонті, або при створенні стилю кантрі в інтер’єрі міської квартири. Натуральний камінь теж може виявитися дешевше якісних підробок. Варто орієнтуватися в цінових сегментах. Знавці ринку матеріалів завжди готові поділитися цією інформацією.
Існує «народне повір’я», що екологічні матеріали – це міф. Що навіть якщо мова йде про природні компоненти, то хімічні просочення і обробка роблять їх не менш шкідливими. У XXI столітті не обходиться без хімікатів на виробництві. Будь-які матеріали піддаються обробці. Інакше вони не зможуть зберігати свій первозданний вигляд довго. Але екологічні матеріали відрізняються і складом просочення – вона ґрунтується на безпечному акрилі і воді, має органічний склад. Деревина не може обійтися без додаткової обробки – вона темніє, розсихається, пріє, втрачає первісний вигляд. Але екологічні просочення абсолютно безпечні для здоров’я.
Можливості екологічних матеріалів дуже великі. Не варто думати, що еко – це обов’язково грубуваті фактури, необроблені матеріали, які підходять тільки для створення сільських стилізацій.
Екологічними можна зробити будь-які елементи меблювання або обробки. Головне – це перевіряти стандарти якості. Наша компанія надає будівельні та ремонтні послуги, звертайтесь!